Hangi Ev Eşyası Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Hangi Ev Eşyası Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Hangi Ev Eşyası Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Günlük hayatımızın birer parçası haline gelen eşyaların hangi sıklıkla yıkanması gerektiğini biliyor musunuz? Ev eşyalarının yıkanma sıklığı hakkında detaylı bilgiler ise aşağıdaki gibidir;

hangi-ev-esyasi-hangi-siklikla-yikanmalidir

  • Havluların yıkanma sıklığı: Kişisel temizliğin bir parçası olan el ve banyo havluların mikrop ve bakterilerine n sık görüldüğü eşyalardır. Özellikle de kış aylarında nemli şekilde kalması bakteri oluşumunu etkilemektedir. Ellerinizi veya cildinizi kurularken mikrop ve bakterilerle etkileşime geçebilirsiniz. Bunun için havluların temizliğine dikkat etmeli en az haftada 2 veya 3 defa havlularınızı değiştirmeli, yenilerini kullanmalısınız. Aynı zamanda havlularınızı en az 60 derece de yıkamalısınız.
  • Halılar mikrop ve bakterilerin en sık görüldüğü eşyalardan biridir. Bunun için en az yılda 2 kez yıkanmalıdır. Etkili ve doğru bir temizlik için profesyonel halı yıkama hizmeti veren firmalar ile irtibata geçebilirsiniz.
  • Yatakların yıkanma sıklığı: Yataklar da en sık kirlenen eşyalardan biridir. Bunun için 6 ayda bir yıkanmalıdır.
  • Kot temizleme sıklığı: Kot kullanmayı sevenler en az 4 kullanım sonrasında mutlaka kotları yıkamalıdır.
  • Yastık temizleme sıklığı: Yastıklar düzgün ve hijyenik bir uykunun en olmazsa olmaz parçasını oluşturmaktadır. Bunun içinde en az 3 ayda bir yıkanmalı ve pamukların havalanması sağlanmalıdır.
  • Sütyen temizleme sıklığı: Kadınların en temel kıyafeti olan sütyenler en geç 4 kullanımdan sonra yıkanmalıdır.

hangi-ev-esyasi-hangi-siklikla-yikanmalidir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ