Hangi Yiyecek Kaç Kalori?

Çağımızda sağlığımızı yakından ilgilendiren sorunların başında obezite; yani aşırı derecede şişman olmak geliyor. Düzensiz beslenme, masa başı işleri, hareketsizlik bu hastalığa davetiye çıkarıyor. Vakit kazanmak için hayatımıza soktuğumuz fast food beslenme tarzı da vücudumuza yaptığımız en büyük yanlış. Türk mutfağının da birbirinden lezzetli et yemekleri, hamur işleri ve tatlı çeşitleri de kiloları kontrol altında tutmamıza engel oluyor.

hangi-yiyecek-kac-kalori-5

Fazla kilo problemi çağın kabusu olduğu için diyetisyenler neredeyse her gün başka bir diyet listesiyle karşımıza çıkıyorlar. Birçoğunun uygulanması imkansız formülleri sayesinde herkesin kafası fazlasıyla karışmış durumda. Aslında diyet yapmak yanlış bir düşünce yapısı, doğru olan düzgün beslenme alışkanlıklarını kazanmak. Her şeyden azar azar yiyerek beslenme tipimizi değiştirmek en doğru davranış şekli olacaktır.

hangi-yiyecek-kac-kalori-3

Günlük beslenme listesinde vücudunuzu dinç ve tok tutacak, kaslarınızı ve organlarınızı güçlendirecek vitamin, protein ve karbonhidratlardan mantıklı bir dağılımla gıda tüketmeye dikkat etmek gerekiyor. Hepimizin bildiği üzere yediğimiz her şeyin kalori değeri var. Genellikle tane ya da 100 gr üzerinden kalori karşılığı belirtilen gıda maddelerinin listesi mutlaka her diyetle birlikte elimize tutuşturulur.

hangi-yiyecek-kac-kalori-2

Hangi besinde kaç kalori var stresine girmektense dengeli ve doğru beslenmeyi hayat tarzınız hale getirmeye çalışmak gerekiyor. Beslenme tarzındaki en bilinen püf noktası üç beyazın vücudumuz için ne kadar zararlı olduğudur. Un, tuz ve şekerden mümkün olduğunca uzak kalmaya dikkat etmek gerekiyor. Örneğin ekmeği rafine undan yapılmış beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek tercih etmelisiniz. Sizi tok tutacak ama aynı zamanda doğru gıdalarla beslenmeyi öğrenmek kilo vermek için yapmanız gereken ilk iş olmalı.

Fresh appetizing apple and brightly colored dumbbells tied with a measuring tape. Slight reflection, white background, focus on the apple

Fresh appetizing apple and brightly colored dumbbells tied with a measuring tape. Slight reflection, white background, focus on the apple

Örgü, moda ve hobi konularındaki farklı bilgilere bu linki tıklayarak ulaşabilir, sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp dostlarınızın da kişisel gelişimlerine destek olabilirsiniz.

hangi-yiyecek-kac-kalori-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ