Hanımların İşini Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

   Beyaz elbiselerdeki lekeler, eski kotların yeniden değerlendirilmesi, kıyafetlerden gözüken sutyen askısına çözüm gibi birçok pratik ve işinize yarayacak bilgiler sitemizde yer almaktadır. Bu pratik bilgileri kullanarak daha rahat olabilirsiniz.

hanimlarin-isini-kolaylastiracak-pratik-bilgiler-5

Hanımların en büyük problemlerinden biri olan sutyen askılarının görünmesidir. Girdiğiniz ortamlarda sizi fazlasıyla rahatsız eder ve kaygılanmanıza sebep olabilir. Bunun için elbisenizin alt kısmından köprü gibi çıt çıt dikerek suütyeninizi elbisenin altından sabitleyiniz. Böylelikle düşen sutyen askıları ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Eğer arka taraftan sütyen askılarınızı gizlemek istiyorsanız bunun için ataç kullanabilirsiniz. Atacı sutyenin iki kol kısmından geçirerek ortada birleşmesini sağlayabilirsiniz.

hanimlarin-isini-kolaylastiracak-pratik-bilgiler-4

Kot veya elbisenize sakız mı bulaştı sakın endişelenmeyin. Gerekli olan tek malzeme buzdur. Buzu sakızın yapıştığı alana bir müddet tuttunuz rahatlıkla çıktığını göreceksiniz.

Kot pantolonlar bir müddet sonra özellikle de diz kısmından yıpranmaya ve yırtılmaya başlar. Bunları değerlendirip dönüştürerek rahatlıkla yeniden kullanabilirsiniz. Herhangi bir kumaş parçasını alttan dikerek farklı bir hava katarak yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

hanimlarin-isini-kolaylastiracak-pratik-bilgiler-3

Giyim konusunda pratik bilgiler saymakla bitmez. Bunlardan biri de tüylenen elbiseleriniz için yapılan çözüm yollarıdır. Tüylenen giysileriniz için traş bıçağı yeterli olacaktır. Bıçağı elbisenin yüzeyinde hafifçe gezdirin tüyleri azaltacaktır. Veya bigudi yardımı ile de tüylerden kurtulabilirsiniz.

hanimlarin-isini-kolaylastiracak-pratik-bilgiler-2

Örgü kıyafetlerimizi giyerken ne kadar özenli olursak olalım mutlaka dışa çıkan bir ipe maruz kaldığımız durumlar oluyor. Bunun için yapacağınız şey oldukça basittir. Bir tığ yardımı ile ipi içe çekmeniz yeterli olacaktır.

Eskiyen kazağınızın kol kısımları için ise keçeden parçalar dikerek monte edebilir, dikerek yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu pratik bilgiler günlük hayatınızda oldukça işinize yarayacaktır. Hayatınızı kolaylaştıracak olan bu bilgilerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

hanimlarin-isini-kolaylastiracak-pratik-bilgiler-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ