Haşladığınız Yumurtanın Suyunu Dökmeyin!

Haşladığınız Yumurtanın Suyunu Sakın Dökmeyin!

Yumurta haşladıktan sonra suyunu dökmek aslında oldukça yanlıştır. Yumurta haşlanırken pek çok vitamini suyuna geçer. Siz de bu suyu çeşitli yerlerde, çeşitli amaçlarla kullanarak değerlendirebilirsiniz.

hasladiginiz-yumurtanin-suyunu-sakin-dokmeyin

Yumurta haşlarken arda kalan suyun faydaları

  1. Yumurtayı haşlarken suyuna kalsiyum geçmektedir. Bu vitamin ise çiçekler için oldukça faydalıdır. Sizlerde suyunu dökmeyerek soğuduktan sonra çiçeklerinize dökebilir, gerekli bakımı yapabilirsiniz. Çiçeklerinize normal su yerine bu suyu koyarsanız daha iyi beslenecektir. İçinde bulunan kalsiyum sayesinde normal suya oranla çiçek bakımı için çok daha fazla yararlıdır.
  2. Saç bakımı içinde bu suyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Haşlanan yumurtadan arta kalan suyu ılıdıktan sonra temiz saçınıza uygulayınız. Sudaki protein saçınızda çözüleceği için daha canlı bir görünüm kazandırır. Saç bakımına önem veren hanımlar ve beyler doğal yöntemler arasından yumurta suyunu deneyebilir, farkı görebilirsiniz.
  3. Tencere, çaydanlık ve kettle gibi mutfak eşyalarında sıklıkla kireç oluşmaktadır. Bunun için yumurta kabuklarını bu aletlerin içinde kaynatabilirsiniz. Bu sayede kirecin yok olduğunu veya azaldığını fark edeceksiniz. Bu şekilde doğal yoldan kireçten kurtulmuş olursunuz.
  4. Gümüş takılarınız, eşyalarınız varsa eğer onları parlatmak içinde yumurta suyundan faydalanabilirsiniz. Yumurta suyunun içinde gümüşlerinizi kaynatınız ve ardından kurulayınız. Bu parlamaları için yeterli olacaktır. Bu şekilde gümüş eşyalarınıza, takılarınıza zarar vermeden doğal yöntemler ile parlatmış olacaksınız.

hasladiginiz-yumurtanin-suyunu-sakin-dokmeyin

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ