Hatmi Çiçeğinin Güzellik Sırları

Hatmi Çiçeğinin Güzellik Sırları

Hatmi çiçeği günümüzde pek bilinmiyor olsa da Osmanlı kadınlarının güzellik sırlarından biri olarak kullanılmıştır. Hatmi çiçeği mucizesi ile hem saçlarınıza hacim kazandırabilir, hem cildinizi arındırabilir hem de bakım yapabilirsiniz. Hatmi çiçeğinin mucizevi etkileri ise aşağıdaki gibidir;

blank

  • Göz alt torbaları için: Gözaltı torbaları özellikle de 30’lu yaşlardaki bayanların sorunları arasında yer almaktadır. Bunun için doğal yöntem olan hatmi çiçeğini kullanabilirsiniz. Öncelikle hatmi çiçeğini kaynatınız. Ardından ezerek püre haline getiriniz. Püreyi gözaltınızda 10 dakika kadar bekletiniz. Bu işlemi 2 günde bir tekrarlayınız.
  • Cilt bakımı için: Siz hala cilt bakımı, güneş yanıkları için pahalı ve içeriğinde pek çok kimyasal barındıran ürünleri mi tercih ediyorsunuz? Cildinizde oluşan güneş lekeleri ve yanıkları için hatmi çiçeğinin gücünden faydalanabilirsiniz. Hatmi çiçeğini az miktar bir su ile kaynatınız. Elde etmiş olduğunuz sıvı ile cildinizi her gece yatmadan önce tonik yapınız. Bu sıvı hem cildinizi nemlendirecek hem de güneş yanıkları ve lekelerine karşı savaşacaktır.
  • Saçlarınıza parlaklık ve hacim kazandırmak için: Pek çok kişi saçlarının sönük ve mat olmasından şikayetçidir. Bunun için hatmi çiçeğin kaynatıp, süzünüz ve soğumaya bırakınız. Saçlarınızı yıkayıp duruladıktan sonra ise son durulamayı bu su ile yapınız. Bu doğal yöntem sayesinde saçlarınızın daha parlak ve hacimli olduğunu fark edeceksiniz.

hatmi-ciceginin-guzellik-sirlari

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ