Havlu Kenarı Dantel Örnekleri

Banyoda ellerimizi, yüzümüzü yıkadıktan sonra hemen havluya sarılırız. Duştan çıkınca ilk işimiz havluya sarınmak olur. Havlu ıslak vücudumuzun imdadına yetişir. Misafirlerimiz gelince hemen yeni bir havlu koyar, günlük kullandığımız havluyu ortadan kaldırırız. Ve tabii ki misafirlerimiz bizim için özel ve değerlidir. Onlara özel olduklarını gösterebilmek banyoda ancak dantel kenarlı havlular ile mümkündür. Mağazadan alınan klasik bir havlu ile kenarları özenle işlenmiş dantelli bir havlunun kıyasını yapamayız. Tabii ki el işçiliği ile özenle yapılmış havlu kenarı dantel modellerinin yeri çok başkadır. Dolayısıyla dantelle işlenmiş her şeyin yeri ayrıdır. Dantel çok özel bir işçiliktir. Eski zamanlarda gelinlikler bile dantelle işleniyormuş. Tabii ki maddi ve manevi kıymeti de tartışılamaz şekilde yüklü oluyormuş.

Çünkü dantel; emek demektir. Özen ve hassasiyet demektir. Zerafeti temsil eder. Şıklık demektir. Güzel olan her şeydir. Havlu kenarına dantel olarak  işlenebilecek çok fazla örnek vardır. Seçkin yelpazede yok yok denilebilir. Havlunuzun rengine ve dokusuna göre ince iplik yada kalın iplikle, ince ya da kalın tığ ile dantel havlu kenarına işlenir. Havlu kenarı örnekleri olarak artık şaheserler işlenmektedir. Gelinlik edasıyla ince ince örülen örnekler itina ile havluya eklenir. İstediğiniz örnek hayal gücünüze ve zevkinize bağlıdır. Renkler ve zevkler tartışılmayacağı gibi, havlu kenarı dantel örnekleri de tartışılamaz.

Havlunuzun içinde kırmızı renk varsa uçlara kırmız lale yapılabilir, Sarı varda sarı üzümler. Ya da sarı limonlar… Mor ise mor salkımlı üzümler… Su gibi akan ince şerit iğne oyası kenar modelleri yapılabilir, havluda mavi renk var ise. Dediğimiz gibi tamamen tasarımcının aklından geçen örneğe bağlıdır. Havluların işlenip, misafirlere güzel bir sunum yapılmasını istiyorsanız, doğru adrestesiniz. İğne oyasını marifetli hanımlar, hayal güçleri ile birleştirip şaheser yaratacaklarından eminim.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ