Değişik Havlu Kenarı Modelleri

Banyo ve mutfaklarınızda farklı bir ambiyans yaratmak istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı kara kara düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Ufak dokunuşlarla banyo ve mutfaklarınızın havasını bir anda değiştirebilir, mekanlarınıza yeni bir görünüm verebilirsiniz. Nasıl olacak diye sorduğunuzu duyar gibiyiz, banyo ve mutfakların vazgeçilmez ev tekstili ürünü havlularla elbette. Değişik havlu kenarı örnekleri ile yenileyeceğiniz havlularla ortamı bir anda şıklaştırıp kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Elinize daha önce dantel ipi ve tığ aldıysanız havlu kenarı örmek sizin için hiç de zor olmayacak. Elden ele dolaşarak sürekli yenilenen ve güncellenen çeşitleriyle öyle çok kolay havlu kenarı modelleri var ki hanımlar, şaşar kalırsınız. Değişikliği yaratan yeni modellerin moda olmasının yanı sıra, örme işinde kullanılan farklı aparatlar ve teknikler oluyor. İğne oyalarından firkete oyalarına, halkalı dantel işinden güpür dantellere uzanan envai çeşit model ve örnekle karşı karşıyayız hanımlar. Sıradan, işlemesiz, dümdüz bir havluyu bile çok zarif ve şık bir hale dönüştüren değişik havlu kenarları hanımların en sevdiği el işlerinden olsa gerek diye düşünüyoruz. Dantele yeni başlayanlar için bile tığ işi havlu kenarlarını örmek gayet basit ve zahmetsiz olabilir.

Tığ işi havlu kenarı yapımı denince akan suların durduğu bir coğrafyada yaşıyoruz desek asla abartmış olmayız. Neredeyse kenarlarında süsleme olmayan havlu yok denecek kadar azdır tüm evlerde. Günümüzde sadece dantel ipiyle değil, ince koton iplerle de çeşitli motifler örülüyor ve havlu kenarlarına dikiliyor. Bazen çiçek motifi bazen deniz kabuğu oluyor işlenen örnek. Ama ne olursa olsun en basit havlu kenarı modeli bile evinizin dekorasyonuna ayrı bir hava katıyor. Siz de evinizi daha şık görmek istiyorsanız hadi hiç durmayın ve havlunuza öreceğiniz dantel kenarları araştırıp seçim aşamasına gelin.

Sitemizdeki yüzlerce dantel modeli ve örneği için diğer kategorilerimizi de gezebilir, fikir edinebilirsiniz. Sayfalarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak arkadaşlarınızın da görmesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ