Havlu Kenarları

Havlu Kenarları

Gelin olacak kızların çeyizlerinde de oldukça farklı şekillerde ve şık olarak yer alan Havlu Kenarı örgü modelleriyle süslenmiş çeyiz sandıklarını bu örgüden yapılmış havlular süsler.

 

Rengârenk modelleri, şık tasarımlarıyla çiçekli, desenli ve görünmeye değer harika modellerle çeyizlikler evde kullanılan havlularda dikkat çeker. Dantel, güpür, iğne oymalı dantel işlemeli, tığ işi gibi bir çok çeşitle yapılabilir. Havlu Kenarı modelleri şık olmalarının yanında çabuk ve pratik olarak da yapılmalı, çok uğraştırmamalıdır.

özellikle gelinlik çağına gelen genç kızlar için önemliyken kızı evlenecek olan anneler, teyzeler, yengeler için de yeni ve değişik model arayışı ile hiç bilinmeyen modeller elde etmeye çalışırlar. Hem misafir havlularını süslü sevenlere hem de  benim vaktim ve sabrım yok öyle ince ipliklerle kolay bir havlu kenarı modeli paylaşmak istiyorum.

Malzemelerimiz istediğiniz renk ve türde ip, ipe uygun tığ 7 numara uygundur. Uygun renkte dikiş ipi ve iğnesi ve son olarak kenarı yapılacak havlu. İlk önce havlunun kenarı boyunca zincir çekip geri döneceğiz ve zincirin üzerine sık iğne yapılır. Geri dönülür 4 zincir, 2 tane 3’lü trabzan yapılır. Geri dönülür sık iğne yapılır. Sıra sonuna kadar geri dönülür 3 zincir, 2 tane 2li tırabzan, 3 sık iğne atlayıp bat sıra sonuna kadar sonra sık iğne yapararak örgünün diğer tarafına geçilir. İlk başta çekmiş olduğumuz zincirin diğer yanına, örgüye oradan devam edilir.

3 zincir, 1 2’li tırabzan 3 kez yapılır,5 zincir, 1 2 li tırabzan 1 kez yapılır sıra sonuna kadar.

Sonra geri dönülür örgüye devam edilir. Geri dönülür devam edilir. Bir ters iki düz devam edilir. Sıra sonuna gelince örgü bitmiş olur. Daha sonra püskül yapılır ve örgüye takılır.

Püskül boyunda bir kartona püskül yapımı için istediğimiz ipi dolayarak püskül yapılır ve örgüye takılır. Örgü havluya dikilir. Havlunuzun kenarı bitmiştir böylelikle güle güle kullanın.

 

Günlük olarak kullanmakta olduğumuz havlular aslında sadece bir eşya olarak değil görsellik açısından banyo ve lavabo için önemli bir objedir. Hazır alınan havlular görsellik bakımından sade ve gösterişsizdir. Havlu Kenarı bir havluya her zaman şık ve zarafet katar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ