Hayat Kurtarıcı 7 Temizlik İpucu

Hayat Kurtarıcı 7 Temizlik İpucu

Hayat Kurtarıcı 7 Temizlik İpucu

Evinizi sürekli temiz ve düzenli tutmak oldukça güçtür. Eşyalarınızı temizlerken, düzenlerken ne kadar zorlandığınızı ve vakit harcadığınızı bir düşünün. Ancak birkaç ipucu ve pratik bilgi sayesinde evinizi daha temiz ve düzenli hale getirebilirsiniz. İşte eviniz için hayat kurtarıcı temizlik ipuçları arasından bir kaçı aşağıdaki gibidir;

  • Kesme tahtası her gün kullanılan malzemelerden biridir. Özelikle de domates gibi sebzeler doğrandıktan sonra ne yazık ki renk almaya ve kirlenmeye başlar. Ne kadar yıkarsanız yıkayın bu lekeden kurtulamazsınız. Bunun için ağır kimyasallar kullanmak yerine kara tuzu ve limon ile ovarak rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Kimyasal madde kullanmadığınız için oldukça da sağlıklı bir yöntem olacaktır.
  • Kirlenen fırınınızı temizlemek için kimyasal madde içeren temizlik malzemelerini kullanıp kendinizi zehirlemek yerine bunu daha etkili bir yol seçerek yapabilirsiniz. Sirke ve karbonat ile fırınınızı silerek tertemiz yapabilirsiniz.
  • Kirlenen panjurlarınızı bembeyaz ve tertemiz yapmak için yarı yarıya su ve sirkeyi spreyli bir kabın içine karıştırıp bununla temizleyebilirsiniz.
  • Musluklarda sürekli kullanımdan dolayı su izleri ve kirler oluşur. Bunları yok etmek için limonla ovabilirsiniz.
  • Halı üzerine biriken saçlardan kurtulmak için çekçeği kullanabilirsiniz.
  • Giysilerdeki ruj izlerini gidermek için izin bulunduğu kısma saç spreyi sıkınız ve ardından nemli bezle sildikten sonra makineye atınız.

blank hayat-kurtarici-7-temizlik-ipucu blank blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ