Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Hayatı Kolaylaştıran Pratik Bilgiler

Hayatta işimize yarayacak, hayatımızın daha kolay olmasını sağlayacak pratik bilgilere her zaman ihtiyaç duyarız. Hayatı kolaylaştıran pratik bilgiler arasından birkaçı ise şunlardır;

  • Bardak izinden kurtulmak için: Islak bardaklar koyulduğu ahşap zeminlerde iz bırakabilirler. Bu izden kurtulmak için kağıt havlu üzerine bir iki kaşık mayonez sürünüz ve izin üzerinde geçiriniz. 15 dakika bekledikten sonra izin yok olduğunu fark edeceksiniz. Eğer iz kaybolmaz ise işlemi tekrarlayınız.
  • DVD kurtarma: Eski DVD içindeki bilgileri, görüntüleri kurtarmak için muz ile DVD’inin üzerinden geçmeniz etkili olacaktır.

hayati-kolaylastiran-pratik-bilgiler

  • Bazen asansöre bindiğinizde bütün katların ışıklarının yandığını görürsünüz. Bu durumda çıkmak istemediğiniz katların düğmesine tekrar basarsanız iptal olacaktır. Bazı asansörlerde bu özellik bulunmaktadır.
  • Çekiç ile çivi çakmak bazen oldukça güç olabilmektedir. Bu durumda çiviyi direk eliniz ile tutmak yerine mandala sıkıştırarak çakarsanız elinize vurmanızı engellemiş olursunuz.
  • Tatile giderken şarj aletinizi unutmuşsanız eğer otel odasında televizyonun arkasını kontrol ediniz. Pek çok televizyonda usb girişi olduğu için rahatlıkla şarj edebilirsiniz.
  • Taşınma esnasında hafif eşyalardan ziyade kitap gibi ağır eşyalarınızı valiz ile taşımayı denerseniz eğer tekerliklerinden sürüyerek zahmetsizce taşıyabilirsiniz.
  • Kavanoz açmakta zorlanıyorsanız bunun için kavanozun kenarına kaşık veya bıçak sokarak öncelikle havasını almasını sağlayınız. Bu şekilde daha kolay açılacaktır.

hayati-kolaylastiran-pratik-bilgiler

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ