Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Hayatınızı Kolaylaştıracak Pratik Bilgiler

Mutfak ve temizlik ile ilgili hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler ile işlerinizi daha kısa sürede daha iyi sonuçlar alarak yapabilirsiniz. Bu bilgiler arasından bazıları ise aşağıdaki gibidir. Bunlara dikkat ederek ve uygulayarak işinizi kolaylaştırabilirsimiz.

  • Patates salatası oldukça lezzetli olan bir salata çeşididir. Ancak daha fazla lezzetli olmasını isterseniz patatesleri haşlarken içine bir iki damla sirke koyarak haşlayınız. Bu sayede patatesleriniz sapsarı olacak ve daha lezzetli olacaktır.
  • Ciğer kızartırken en çok karşılaşılan sorunlar arasında ciğerin kızartma sonrasında sert kalmasıdır. Bunu engellemek ve yumuşacık ciğer kızartmak için kızartma sırasında ciğerin üzerine bir çay kaşığı kadar kabartma tozu ekleyiniz.

hayatinizi-kolaylastiracak-pratik-bilgiler

  • Bazen hanımlar yemek yaparken dikkatsizlik nedeni ile yemeğin tuzunu ayarlamakta güçlük çekebiliyor. Eğer yemeğiniz tuzlu olmuşsa içine bir tane patates atarak bu sorunu çözebilirsiniz. Patates yemeğin fazla tuzunu çekecektir.
  • Lezzetli ve yumuşacık bir yumurta pişirmek istiyorsanız yumurtayı yağda değil kaynamış suyun içine kırarak pişirebilirsiniz. Böylesi hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı olacaktır.
  • Soğan doğrarken gözleri yakması kadınların yaşadığı en büyük sorunlardan biridir. Bunu engellemek için soğanı doğramadan önce yarım saat önce buzdolabında bekletiniz.
  • Pizza gibi daha önceden pişmiş olan yiyecekleri mikrodalga fırında pişirirken ne yazık ki çok fazla kurumaktadır. Bunu engellemek için mikrodalga fırının içine bir bardak su koyunuz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ