Gözenekleri Temizleyen Yöntemler

Gözenekleri Temizleyen Yöntemler

Beslenme, hormon değişiklikleri, kirli hava, yanlış cilt bakımı gibi nedenlerden dolayı cildimizdeki gözenekler tıkanmaktadır. Özellikle de burun bölgesinde bulunan gözenekler daha çabuk ve hızlı şekilde tıkanır. Cildin nefes almasını önleyen gözenek tıkanmasına karşı alacağınız bazı önlemler ve yapacağınız doğru cilt bakımı ile gözeneklerinizi temizleyebilirsiniz. Gözenekleri temizlemek için doğal yöntemler arasından bazıları ise şu şekildedir;

gozenekleri-temizleyen-yontemler

  • Terlediğinizde, kirli havaya maruz kaldığınızda, aşırı makyaj yapma durumunda ciltteki gözenekler daha hızlı şekilde tıkanmaktadır. Bu yüzden yüzünüzü her gün düzenli olarak ılık su ile yıkamayı unutmayınız. Özellikle de dışarıdan geldiğinizde ve gece uyumadan önce mutlaka cilt temizliğinizi yapınız.
  • Alın ve burun bölgesindeki gözenekler diğer bölgelere göre daha çabuk tıkanır. Bunun içinde bu bölgelere haftada en az 2 kez doğal kil maskesi uygulayınız. Maskenin kurumasını bekleyiniz ve ardından ılık su ile masaj yaparak temizleyiniz.
  • Gözeneklerin en çabuk tıkandığı bölge olan burun bölgesini haftada 3 kez, tüm cildinizi ise haftada 1 kez yüz fırçası ile fırçalayarak temizleyiniz. Bu konuda elektronik fırçaları tercih ederseniz daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.
  • Yulaf unu cilt temizliği için oldukça idealdir. Bir bardak yulaf unu ile bir bardak suyu karıştırarak hamur haline getiriniz. Ardından iki dakika boyunca cildinize masaj yaparak yediriniz. Daha sonra ılık su ile durulayınız.

gozenekleri-temizleyen-yontemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ