Yemekten Sonra Hazımsızlığa Ne İyi Gelir?

Hazımsızlığın en büyük sebebi çok yemek yemektir. Genellikle şişkinlikle karıştırılır fakat ikisi de farklı sorunlardır. Şişkinlik midenin çok yemek yenmesi sonucu şişmesidir. Hazımsızlık ise midenin hazmedememesidir. İki sorunda sıklıkla yaşandığı görülür. Özellikle davetlerde bu sorunlar yaşanır. Peki, hazımsızlığa ne iyi gelir?

Hazımsızlığa Ne İyi Gelir

Hazımsızlığa Ne İyi Gelir?

 Hazımsızlığa ne iyi gelir? Hazımsızlık hangi besinlerle geçirilir? İşte cevapları…

 Sindirimde biriken havayı boşaltmak için kullanılan en etkili malzeme karbonattır. Bir bardak suyun içine yarım yemek kaşığı karbonat atılıp içilir.

Kaynamış suyun içine parça zencefil atılıp demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra içerisine az miktarda limon damlatılır.

Nanenin içerisinde bulunan ferahlatıcı maddeler sayesinde hazımsızlığa en iyi gelen doğal bir çözümdür. Hemen hemen 10 yaprak naneyi yaklaşık 15 dakika demlendikten sonra tuz ve içine limon sıkılarak tüketilirse hazımsızlığa iyi gelir.

Nohutta doğal hazımsızlık ve gaz gidericidir. 250 gram kadar nohuta 8 bardak su eklenerek kaynatılır. Bu kaynatılan su her yemekten sonra içilebilir.

Anason çayı da hazımsızlığa iyi gelen doğal besin kaynaklarından biridir. Bağırsaklarda ve midedeki zararlı bakterilerin zararını azaltır.

Hazımsızlık Nedenleri

Hazımsızlığın Nedenleri Nelerdir?

Hazımsızlığa ne iyi gelir? Sorusunun cevabını verdik. Hazımsızlığın nedenlerini bilmek de önemlidir. Bunlar; Aşırı ve düzensiz beslenme, öğütülmesi mide tarafından zor olan besinlerin tüketilmesi ve bunun dışında bazı hastalıklar da hazımsızlığa sebep olabilir. Reflü, ülser ve mide fıtığı gibi rahatsızlıklarda hazımsızlığa sebebiyet verebilir. Gaz sıkışması ve bağırsakta iltihapta hazımsızlığa neden olabilir.

Canimanne.com olarak Sağlık kategorimizdeki yazılara da düzenli olarak devam ediyoruz. Sayfalarımızda gezinerek bilmediğiniz ya da merak ettiğiniz pek çok konuda bilgilenebilirsiniz. Bunlardan biri olan Bebeklerde Kabızlık için Çorba Tarifleri Başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ