Hem Masrafsız Hem Yararlı Bilgiler

Hem Masrafsız Hem Yararlı Bilgiler

Hem Masrafsız Hem Yararlı Bilgiler 

  • Bant kullanarak ayak parmaklarınızın üçüncü ve dördüncü parmaklarını birbirine yapıştırın. Bu sayede acısız ve en kolay yoldan ayak ağrılarınızı azaltmış olacaksınız.

hem-masrafsiz-hem-yararli-bilgiler

  • Sert ayakkabılarınız için saç kurutma makinesini kullanabilirsiniz. Saç kurutma makinesini ayakkabılarınızın iç tarafına en düşük ayarda tutunuz. Bir süre tutmaya devam ediniz. Ardından kalın çorapla beraber ayakkabıyı giyiniz. Birkaç dakika kadar bekleyiniz. Ayakkabınızın genişlediğini fark edeceksiniz.

  • Ayakkabıların içlerinde bir süre sonra koku oluşmaya başlamaktadır. Bunu engellemek ve ortadan kaldırmak için poşet çayları kullanabilirsiniz. Poşet çayı bir gün önceden ayakkabınızın içine koyunuz. Sabah kokunun yok olduğunu veya azaldığını fark edeceksiniz.

  • Klozetin kıvrımlarını temizlemek bazen oldukça zor olabiliyor. Bunun için kullanmadığınız diş fırçasını bükerek kullanabilirsiniz.

  • Bazen bardakların ağız kısımlarını yıkamak zorlaşır. Bunun için süngerinizin orta kısmını kesiniz. Daha sonra bu kısmı kullanarak bardaklarınızın ağız kısmını temizleyiniz. Bu size temizlikte daha etkili olunmasını sağlayacaktır.

  • Tıkanmış olan lavabolarınızı açmak için evinizde temizleyici yoksa bunu doğal yollardan da yapabilirsiniz. Öncelikle lavabonun içine bir su bardağı karbonat dökünüz. Ardından üzerine 1 su bardağı sirke dökünüz. Daha sonra üzerine 1 litre sıcak su dökünüz. Lavabonun açıldığını fark edeceksiniz.

Bu yöntemleri evinizde kullanarak hem masrafsız hem de en kısa yoldan işinizi halledebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ