Canım Anne

Her Gün Çocuğunuza Söylemeniz Gereken Cümleler

Her Gün Çocuğunuza Söylemeniz Gereken Cümleler

Çocuklarımızın kendine güvenen, ilerde büyük işler yapabilecek, düzgün bir karaktere sahip olmasını istiyorsak ona sürekli olarak bazı cümleler kurup bir birey olmasında destek olmalıyız.

Günümüz Türkiye’sin de çoğu çocuk içine kapanık, aile şiddeti görmüş, öz güvensiz kısacası bir birey olabilmeyi başaramadan büyümektedir. Durumun oldukça kötü olduğu son zamanlarda çocuklarımızın sağlıklı birer birey olabilmesi için aileler büyük görev düşmektedir. Bir çocuğun vatana millete hayırlı olması için karakterinin sağlam olması gerekir.

Ailelerin Her Gün Çocuklarına Söylemesi Gereken Cümleler

Ailelerin Her Gün Çocuklarına Söylemesi Gereken Cümleler

  • “Bu konu hakkında verdiğin çabayı çok beğendim ve takdir ediyorum” bu cümle çocuklarımıza emeklerinin, çabalarının değerli olduğunu hissettirecek ve takdir edilmesi onu başka işler yapmaya teşvik edecektir.
  • “Seninle vakit geçirmekten keyif alıyorum” çocuklarımızın asosyal ve yalnız bireyler olması istemiyorsanız ona her gün bu cümleyi kurmanız gerekir.
  • “Seni şimdi dinlemeye hazırım” çocuklarınızın sorunlarını öğrenmek, onların içine kapanık bireyler olmasını engellemek için onu sürekli dinleyin. Her gün gününün nasıl geçtiğini, anlatmak istediği bir konu olup olmadığını, onu her zaman keyifle dinleyeceğinizi belirtin.
  • “Lütfen, Teşekkür Ederim” nazik, kibar bir birey olması için ona teşekkür etmeyi ve lütfen demeyi bu şekilde öğretebilirsiniz. Unutmayın ki çocuklar büyüme süresi boyunca çevresindekileri örnek alır ve onlar gibi davranır.
  • “Seninle gurur duyuyorum, Seni takdir ediyorum” çocuğunuzun yaptığı en ufak başarıyı bile takdir edin. İlerde büyük işler yapmasını istiyorsanız onunla ne kadar gurur duyduğunuzu, yaptığı en ufak önemli bir şeyin bile takdir edilesi olduğunu ona gösterin.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi