Hıçkırık Nasıl Geçer? Hıçkırık Geçirme Yöntemleri

Hıçkırık Nasıl Geçer? Hıçkırık Geçirme Yöntemleri

İlk olarak hıçkırık nefes alıp vermemizde çok önemli rol oynayan diyafram kasının istemsiz bir şekilde kasılıp gevşemesiyle ilgilidir. Tam olarak bilimsel bir tedavisi yoktur.

hickirik-nasil-gecer

Hıçkırık Geçirme Yöntemleri

1.Torbaya nefes alıp vermek: Torbaya nefes alıp verdiğinizde kendi isteğinizle kasılıp gevşemiş olacaktır.

2.Korkutulmak: Biri sizi farkında olmadan korktuğunda heyecana bağlı olarak diyafram kasınız hızlı çalışmaya başlayacak ve hıçkırığınızı unutmuş olacaksınız.

3.Nefesinizi tutmak: Nefes tutmak karın zarını hareketini engelleyerek hıçkırığınızı durdurmuş olursunuz.

4.Yavaş yavaş su içmek: Suyunuzu yavaş yavaş içtiğinizde diyafram kasınız istemsiz değil kendiliğinden hareket etmiş olur. Böylelikle hıçkırığınız geçmiş olur.

5.Baş aşağı durmak: Baş aşağı durduğunuzda nefesinizin kontrolü sizde olmuş olacaktır. Bu sayede hıçkırınız geçmiş olur.

6.İleri bir noktaya bakmak: İleri bir noktaya bakarak nefes almak odaklandığınız yeri beyninizden kontrol sağladığınız için hıçkırığınızı unutmuş olacaksınız.

7.Şeker: Bir çay kaşığı şeker tüketmek hıçkırığı geçirdiği söylenmiştir.

8.Sıcak bir şey içmek: Sıcak şeyler midemizin rahatlamasını sağlayacağı için hıçkırığımızın yok olmasına neden olur.

9.Gıdıklanmak: İnsanlar sizi gıdıkladığında farklı refleksler uygularsınız ve beyniniz farklı şeylerin kontrolü altına geçer böylelikle hıçkırığınızı unutmuş olursunuz.

10.Sizde ardından hıçkırın: Hıçkırığınızın geçmesi için istemsiz bir şekilde hıçkırdığınızda sizde onun devamını getirecek şekilde hıçkırmaya devam edin bu sayede diyafram kasınızın kontrolü size geçmiş olur ve hıçkırığınız kendiliğinden geçer.

hickirik-nasil-gecer

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ