Yüzde Oluşan Yorgunluk Belirtileri Nasıl Giderilir?

Yüzde Oluşan Yorgunluk Belirtileri Nasıl Giderilir?

Yüzde Oluşan Yorgunluk Belirtileri Nasıl Giderilir?

 Uykusuzluk, yorgunluk, sigara, alkol, aşırı makyaj, güneş, rüzgar gibi pek çok etken cildimizin yorgun düşmesine ve yorgun görünmesine sebep olmaktadır. Bu ve benzeri etkenlerden dolayı yorgun düşen cilt normalden daha solgun ve mat bir görünüme dönüşür. Aynı zamanda yorgun olan ciltte sivilce ve akne oluşumu daha hızlı olur. Kırışıklık ve sarkmalara neden olur. Cildinin güzelliğine önem verenler çeşitli bakımlar yaparak ciltteki yorgunluk belirtilerini azaltabilirsiniz.

yuzde-olusan-yorgunluk-belirtileri-nasil-giderilir

Yorgun cilt bakımı önerileri 

  1. Her cilt sorunu için çeşitli maskeler olduğu gibi yüzdeki yorgunluk hissini ve görüntüsünü de yok etmek veya azaltmak içinde çeşitli maskeler bulunmaktadır. Evdeki malzemeleri kullanarak cildinize parlaklık ve canlılık katabilirsiniz. Yorgun olan cildinizi aradığınız parlaklığa kavuşturmak için yüzlerce lira vermeye gerek yoktur. Bunun için her evde bulunan malzemeleri kullanarak yorgun cilt maskesi yapabilirsiniz.
  2. Bir miktar haşlanmış fasulyeyi çatalla eziniz. Daha sonra içine 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyerek iyice karıştırınız. Yapmış olduğunuz karışımı cildinizi uygulayınız ve yarım saat bekleyiniz. Ardından ılık su ile durulayınız. Bu sayede cildinizdeki yorgunluk hissi kaybolacak, mat görünüm gidecek yerine daha parlak ve canlı bir cilde sahip olacaksınız.
  3. Maden suyu ile maske, tonik yaparak da cildinizde yorgunluk görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Pamukla cildinize maden suyunu uygulayınız. Bu işlemi günde 1 kez yapabilirsiniz.

yuzde-olusan-yorgunluk-belirtileri-nasil-giderilir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ