Canım Anne

Hiperaktif Çocuklar İçin Kampet Yataklar

Hiperaktif Çocuklar İçin Kampet Yataklar

HIZLI ÇOCUKLAR İÇİN HIZLI ÇÖZÜMLER

Çocuklar doğumundan itibaren bir karaktere bürünerek o minvalde yaşamlarını ilerletirler. Rol model olarak aldıkları ailesinden birisi ya da çevresinde bulunan yaşça büyük bir yakını olabilir. Bunun yanı sıra kendi ruh hali hareketli ya da tutuk olabilen çocukların hayatları da bu çizgide gelişecektir. Genellikle çekingen bir karaktere sahip olan çocuklar başarılı olmakta ve kendilerini aşmakta zorlanırken, hareketli çocuklar ise bu süreci çok kısa bir sürede atlatmaktadırlar.

hiperaktif-cocuk1

 

HAREKETLİ ÇOCUKLARA ERGONOMİK SEÇİMLER

Her ailenin çocukları adına isteği hayata kolay alışabilmesi, çevresinde daha kolay kabul edilebilir olmasıdır. Bu istek ise hareketli çocukları akla getirmektedir. Bazı çocukların içi içine sığmaz, daima bir şeyler yapmak, bir şeyler üretmek, olumlu olumsuz daima bir arayışta bulunurlar. Yaşları küçük olmasından dolayı özellikle ev içinde eşyalara zarar vermeleri istenmeyen hiperaktif çocuklar için bazı çözümler üretilmiştir. Şüphesiz bunlardan en önemlisi Hiperaktif çocuklar için kampet yataklardır.kampet-yataklar1KONTROL EDİLEBİLEN BİR ZİHİN

Hiperaktif çocuklar için kampet yataklar denildiğinde akla gelen ilk şey yerden olan yükseklikleridir. Kampet yataklar yere olan mesafesi çok düşük olan, günlük yaşamında ya da uyku halinde daima hareketli olan çocukların yere düşmelerini engellemek için özel olarak üretilen yataklardır.

kampet-yatak

KULLANIM ALANLARI

Günümüzde evler dışında en fazla anaokullarında kullanılmaktadır. Tüm çocukların günlük kontrol altında tutmak isteyen anaokulu yöneticileri özellikle Hiperaktif çocuklar için kampet yataklar kullanarak, yatak yüksekliğinden kaynaklanabilecek sıkıntıların önüne geçmeye çalışmaktadırlar.

EV İÇİNDE DAHA GÜVENLİ BİR ZİHİN

Yorucu günün sonunda hem ebeveynler hem de çocuklar uyku psikolojisine girerek rahatlamaktadırlar. Çocukların özellikle geceleri uyku anında ya da uyandıkları zaman bilinçsiz davranmaları normal olmaktadır. Gece uyanan bir çocuğun yatağından inebilmesi yüksek tehlike taşıyabilir. Bu sebeplerden dolayı tercih edilen kampet yatakların, çocukların düşmeleri halinde bile zarar görmeyeceği bir yükseklik içermeleri, hem çocuklar hem de ebeveynler için güven içinde bir uyku halini garanti etmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ