Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmak İçin 5 Öneri

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmak İçin 5 Öneri

Bazen ani bir karar ile saçlarımızı kestirip daha sonra pişman olabiliyoruz. Bu gibi durumlarda ise hızlı bir şekilde saç uzatmanın yollarını arıyoruz. Şimdi size vereceğimiz birkaç püf noktası sayesinde hızlı ve sağlıklı bir şekilde saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Hızlı saç uzatmanın püf noktaları aşağıdaki gibidir. Bu noktalara dikkat ederek amacınıza ulaşabilirsiniz.

  • Saçlarınıza sadece dıştan bakım yapmak ne yazık ki hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaz. Bunun için saçlarınızı dıştan beslerken, bakım yaparken protein ağırlıklı yani tavuk, balık, kırmızı et ağırlıklı olarak beslenerek saçlarınızı içten de beslemeli ve kuvvetlendirmelisiniz.
  • Saçlarda oluşan kırıklar saçların uzamasını durdurmakta veya yavaşlatmaktadır. Bunun için saçlarınızda eğer kırık varsa kısa süre içinde kırıklardan kurtularak saçlarınızın uzamasını hızlandırabilirsiniz.
  • Sıcak suyla saçları yıkamak hem saçlara hem de saç derisine zarar vermekte bu da saçları yıpratarak uzamasını engellemektedir. Bu yüzden saçlarınızın sağlıklı ve hızlı şekilde uzaması için ılık su ile saçlarınızı yıkayınız.
  • Saç şekillendirici ısıtıcılar saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Her gün kullanılan ısıtıcılar saçların küsmesine neden olarak uzamasını yavaşlatmaktadır.
  • Besleyici, bitkisel yağları kullanarak saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Argan yağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi yağlar saçların sağlıklı uzaması için oldukça etkilidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ