Hızlı Yemek Yapmanın 4 Püf Noktası

Hızlı Yemek Yapmanın 4 Püf Noktası

Bazı gurme ve yemek ustaları gibi herkes yemek yapamaz, yemek yapmak için maharetli olmak gerekir, sonradan kazanılmaz demişti. Başka bir usta da bu tezi tamamen çürütmek adına, yemek yapmak zamanla öğrenilebilecek bir yetenek olduğunu söyledi. Ve herkesin yemek yapabileceğini savundu. İki farklı görüş ve iki farklı ustanın bakış açısına da saygı duymak lazım. Ancak şu bir gerçek ki, günümüzde herkes bir şekilde yemek yapmayı öğreniyor. Annesinden, internetten, televizyonlardaki faklı yemek kanallarından. Günümüz koşullarından hiçbir şey için fazla vakit ayıracak zamanımız yok. Koşturmaca içinde işe gidiyor, sekiz on saatimizi işe ayırıp akşam eve yorgun geliyoruz. Ve evde tabii ki yemeği yapan biri yoksa iş başa düşüyor.

Hızlı yemek yapıp, vakitle yarışmamız gerekiyor. Yada aniden bir misafir geldiğinde hızlanmamız gerekiyor. Aheste aheste yemek yapmaya kalkışırsak, misafirler de ev halkı da aç kalır. Hızlı Yemek Yapmanın 4 Püf Noktası nı sizlere anlatacağım. Böylelikle misafirler ve siz kısa zamanda ortaya dökülen şaheserler sayesinde aç kalmayacaksınız. Hatta evdekiler şaşıracak ve mutfakta biri mi var diye soracak. Eğlenceli değil mi?

  • Hızlı Yemek Yapmanın 4 Püf Noktası ndan birisi tüm yiyecek malzemeleri önceden hazırlayın, yıkayın, temizleyin ve tezgaha hepsini koyun ki görebilesiniz. Zor ve yorucu tariflerle uğraşmayın. Mesela dolma yerine çorba yapmayı deneyin. Mantı yerine makarna.
  • Hızlı Yemek Yapmanın 4 Püf Noktası ndan diğeri, bildiğiniz tarifleri yapın. Yeni öğrendiğiniz bir imam bayıldı yapmaya kalkışmayın. Uzun sürecektir.
  • Hızlı Yemek Yapmanın 4 Püf Noktasından bir diğeri, etli yemek yapacaksanız önceden buzluktan indirin ve çözülmüş olsun. Bu size zaman kazandıracaktır. V e daha rahat yemek pişirmenizi sağlayacaktır.
  • Hızlı Yemek Yapmanın 4 Püf Noktası ndan sonuncusu da sebzelerinizi ve etleri ayrı tahtalar kullanarak doğrayın . Böylelikle görüntü kirliliği olmayacak, sakin bir ortamda hızlı bir şekilde yemeklerinizi hazırlamış olacaksınız.

Tüm yemek tarifleri ve püf noktaları için sitemizi hergün ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ