Hobi Odasını Düzenleme

   Hobi ile uğraşanların evlerinde mutlaka bir hobi köşesi veya hobi odası vardır. Hobi odalarınızı ihtiyaca orantılı olarak düzenlemek, tasarlamak çok önemlidir. Hobi odaları doğru ve düzgün bir şekilde dizayn edilirse daha kullanışlı olacaktır. Bu yüzden dizayn yaparken bazı püf noktalarına dikkat etmeniz iyi olacaktır. Hobi odanızı doğru dekore ederseniz çalışma alanınızı genişletmiş olacak hem de aradığınızı daha kolay bir şekilde bulacaksınız.

hobi-odasini-duzenleme-5

Hobi odası düzenlerken, hobinize uygun olacak şekilde ve renkte hobi saklama üniteleri yapabilirsiniz. Hobinize uygun olacak şekilde büyük veya küçük şekilde üniteler yapabilirsiniz.

hobi-odasini-duzenleme-4

El işi hobisi ile uğraşan ve bunu meslek haline getiren bayanlar için hobi odaları da düzenlemek mümkündür. Eğer buna imkanınız varsa daha rahat çalışabilmeniz için kendinize bir hobi odası düzenleyebilirsiniz. Renk renk iplerinizi, boncuklarınızı, pullarınızı, iğnelerinizi muhafaza etmek için şık dekoratif kutular kullanabilirsiniz. Yine hobinizle uyumlu olarak, hobi odasına rahat bir koltuk koymanızda iyi olacaktır.

hobi-odasini-duzenleme-3

En büyük hobisi kitap okumak olan kişiler için çok şık hobi odası tasarımları mevcuttur. Arşivinizdeki tüm kitapları yerleştirmek için kitaplarınızın çokluğu ile orantılı olacak şekilde kitaplık tasarlayabilir, yaptırabilirsiniz. Odanızın pencere kenarına yakın olan tarafına şık bir sandalye koyabilir, kitabınızı rahatlıkla okuyabilirsiniz. Yine akşam saatlerinde rahatlıkla okuyabilmek için masa üstü lambalardan alabilirsiniz.

hobi-odasini-duzenleme-2

Terziliği hobi olarak yapan kişide çoktur. Bunun için çok şık hobi odaları tasarlanmaktadır. Sizde bu hobinize uygun olacak saklama alanı mevcut olan bir oda tasarlayabilirsiniz. İplikleriniz için renk renk ayrılmış dekoratif kutulardan yararlanabilirsiniz. Kıyafetleri daha düzgün dikebilmeniz için bir tane cansız manken alıp odanıza yerleştirebilirsiniz. Kendiniz için bir çalışma masası tasarlayıp odanızın en çok ışık alan bölümüne koyabilirsiniz.

hobi-odasini-duzenleme-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ