Hoş Geldin Bebek Süsleri – Kendin Yap

Anneler artık yeni doğan bebekleri için hoş geldin süsleri yaptırıp ziyarete gelen misafirlere anı olarak kalsın diye veriyor. Bu tür süslemelerin maliyetini düşürmek için evde kendin yap hoş geldin bebek süslerinizi ekonomik olarak kolayca yapabilirsiniz. 

Yeni doğan bebekler için aileler artık mıknatıs, kokulu taş, minik kuranı kerim, kolonya şişeleri gibi hediyeler veriyorlar. Bu hediyelerin en basitinin tane fiyatı yaklaşık olarak 1.5-2 TL arasında değişiyor. en az 100 tane yaptırmaya kalktığınızda ise 200 TL gibi bir para ödemek zorunda kalıyorsunuz. Oysaki malzemeleri kendiniz alıp hazırladığınızda hem daha ucuza süsleri hazırlamış oluyorsunuz hem de kendi zevkinize göre yapmış oluyorsunuz. Evde kendiniz yapabileceğiniz hoş geldin bebek süsleri;

Keçeden Hoş Geldin Bebeğim Süsü Yapmak

Keçe kumaşını kumaşçılardan veya internetten uzuca rahatça temin edebilirsiniz. Keçe kumaşını istediğiniz şekilde kesip etrafına farklı renk kumaş ile süsleyip arkasına magnet takın. Küçük magnetleri yine internetten ucuza bulabilirsiniz. Son olarak süsün üzerine ne yazacağınıza karar verin. Çoğu kişi Hoş geldin bebeğim, isim, tarih bilgilerini yazmaktadır. Word dosyasında oluşturduğunuz bu yazıyı kırtasiyeye gidip istediğiniz renkte bastırıp kolayca süsünüze yapıştırabilirsiniz. Böylece 200 lira en fazla 100 adet süs alabilirken kendiniz yaparak en az 200 tane süse sahip olursunuz.

İsim Yazılı Anahtarlık Yapmak

Son zamanlarda anne adayları arasında bebeklerine isimlerinin yazıldığı emzik zinciri, hoş geldin bebeğim süsleri yaptırmak oldukça trend. Tek yapmanız gereken internetten bebeğinizin ismini oluşturacak harfler ve süslerin olduğu küçük boncuklar almak. Daha sonra istediğiniz gibi hol geldin bebeğim anahtarlık veya magnet süsleri yapabilirsiniz.

Lokum Kutusu Yapmak

Hem mevlitlerde hem de hoş geldin bebeğim süsü olarak verilen lokum kutularının yapılması aslında çok basit. İsterseniz internetten lokum kutusunun 100 tanesi 15-20 lira gibi bir fiyata sipariş verip içerisine 20-30 liraya alabileceğiniz şeker ve lokumlar ile doldurabilirsiniz. İnternette içi dolu olan lokum kutularının tanesi en az 1 liraya satılmaktadır. Siz kendiniz yaparak oldukça ekonomik bir hoş geldin bebeğim süsü yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ