İğne Oyası Havlu Kenarları

 İğne oyası eski zamanlardan beridir yapılan el emeği ürünlerden biridir. Ancak günümüzde iğne oyası ile yapılan ürünlere ve parçalara yenileri eklenmiştir. Değişen ve gelişen moda akımları ile beraber şık ve farklı iğne oyası modelleri ortaya çıkmış ve kullanım alanı oldukça geniştir. Geçmişte yalnızca yazma oyalarında kullanılan iğne oyaları günümüzde ise havlu kenarları, oda takımları, vitrin takımları, fiskoslar, peçete kenarları gibi birçok alanda kullanılmaya başlamıştır.

   İğne oyası havlu kenarları şıklığı ve zarifliği ile kadınların gözlerini kamaştırdığı için son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye ve yapılmaya başlamıştır. Her ne kadar iğne oyasını yapmak dantele göre daha zor olsa da şıklığı ve zarifliği ile ortaya çıkan sonuç için vereceğiniz tüm emeklere değecektir.

Birden fazla rengin bir arada kullanıldığı iğne oyalarının yanı sıra aynı zamanda da tek renk kullanılarak yapılan iğne oyaları da vardır. Yapılacak olan iğne oyasının deseni, modeli havlunun içinde bulunan motiflere ve renkler uyumlu olarak seçilmektedir. Çoğunluklu çiçek, yaprak gibi motifler tercihe edilmektedir. Aynı zamanda iğne oyalarının kendine has birçok motif ve örneği de bulunmaktadır.

  İğne oyası havlu örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok örneğin ve modelin yanı sıra her geçen gün de yeni model ve örnekler ortaya çıkmaktadır. Yaptığınız iğne oyalı havlu kenarlarının daha şık ve gösterişli olması için çeşitli materyal ve malzemeler kullanabilirsiniz. İnci, boncuk, pul ve kurdele gibi materyalleri kullanarak birbirinden şık ve farklı iğne oyaları yapabilirsiniz. Değişik iğne oyaları için sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ