İğne Oyası Örtüsü

İğne oyası örtüsü iğne oyaları denilince aklımıza ilk gelen zarif ince el işi aklımıza geliyor. İğne oyası yapımı oldukça sabır isteyen ve güzel yapabilmek oldukça önemlidir. İğnenin ucu ile yavaş yavaş yapılan görenlerin hayran kaldığı iğne oyaları çeyizlerinde vazgeçilmezi olmaktadır. Çeyizlerde çok fazla iğne oyası yapılmamaktadır. Yapılışı zahmetli olan iğne oyası çeyizlerde namaz örtüsü, tülbent olarak az yer almaktadır. Havlu kenarı olarak bir kaç model çeyizlerde görebiliriz. Tabi ki iğne oyası bilenler çeyizlerinde oda takımları ve daha fazla iğne oyası ağırlıklı çeyiz hazırlamaktadırlar.

Sizler iğne oyası hakkında düşünceleriniz nasıl ? iğne oyası yapımı biliyor musunuz ? sitemizde daha çok iğne oyası modellerini görmek ister misiniz ? bizlere soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Siler için en güzel el işlerine yer vermeye devam etmekteyiz.

İğne oyaları, iğne oyası nasıl yapılır, tülbent oyaları hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizler sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlı yazma modelleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İğne Oyası Örtüsü

İğne oyası ve mekik işinin bir arada yapıldığı bir model. Bu resmi çekeli çok oldu fakat bir türlü sıra gelmedi. Mekik yapıldıktan sonra iğne oyası etrafına yapılıyor. Bu örtüleri Ürgüp te çekmiştim turistlere satmak için koymuşlar fakat onların çok ilgisini çekmiyor. Yine biz Türk bayanlarının ilgisini çektiğine eminim. Ben bu işi çok sevmiştim mekik bilmediğim için tabiki modeli yapamadım.
iğne oyası örnekleri
iğne oyası örnekleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ