Bu Modeli Mutlaka Denemelisiniz! İki Renk Örgü Modeli!

En yeni örgü modelleri ve birbirinden değişik bebek örgüleri ile adından yıllardır söz ettirmeyi başaran canimanne.com bugün sizlere mutlaka denemeniz gereken bir model öneriyor. Yazı ve video içerik olarak anlattığımız bu modeli hem bebek örgüsü modeli olarak kullanabileceğiniz gibi; şal modelleri, bebek battaniyesi modelleri, iki renk örgü modeli arayanlar da tercih edebilirler. Sitemizde yer alan Örgüler kategorimize de göz atabilir, yüzlerce değişik ve yeni örgü ve ilginç dantel modelleri ile boş zamanlarınızı keyifli hale getirebilirsiniz.

İki Renk Örgü Modeli mi Arıyorsunuz?

İki renk örgü modeli arayanlar için paylaştığımız bu model hem gösterişli, hem de şıktır. Bu modeli deneyerek siz de harikalar yaratabilirsiniz. İstediğiniz renk örgü ipiyle deneyebileceğiniz bu model yumuşacık olmasıyla da hanımların tercihleri arasında yer alıyor. İki renkli örgü modeli yapılışı ile ilgili videolu anlatım yazının sonundadır. Ayrıca sizler için bu modelin yapılışını yazılı olarak da açıklıyoruz. İşte iki renk örgü modeli yapılışı

iki-renk-orgu-modeli
İki Renk Örgü Modeli

İki Renk Örgü Modeli Yapılışı

İki renk örgü modeli için 3 ilmek ve katlarını öreceğiniz şeyin büyüklüğüne göre atıyoruz. Bir sıra ön yüzde, bir sıra arka yüzde ters olarak örüyoruz. 10 ilmeğe gelen kadar ters örüyoruz. 10. İlmeğe gelince düz örüyoruz. Örgüyü çevirip sıraya başlarken, sıranın ilk ilmeğini örmeden alıyoruz. Böylece kenar çizgimizin düz olmasını sağlıyoruz. 2 sıra ters ördükten sonra ikinci rengimizi bağlıyoruz ve örmeye devam ediyoruz. İlk sırayı ikinci renk iple de ters olarak örüyoruz. Diğer tarafa geçerek modeli oluşturmaya başlıyoruz.

İlk ilmeği boş aldıktan sonra ikinci ilmeği düz örüyoruz. Araya bir ilmek atıyoruz ve 3 ilmek düz örüyoruz. Geriye dönüp 3. düz ilmeği alıyoruz ve iki ilmeğin üzerinden atlatıyoruz. Yanına 1 ilmek atıyoruz. 3 ilmek düz örüyoruz. Yine geri giderek 3. ilmeği iki ilmeğin üzerinden atlatıyoruz. Yeniden 1 ilmek atıyoruz, 3 ilmek düz örüyoruz. Aynı işlemlere devam ederek bu sırayı tamamlıyoruz.

İki renk örgü modeli için diğer renk ipimizi yeniden bağlıyoruz. Bu kez örgümüzün arka tarafındayız. Renk değişimi olduğu için kenar ilmeğini örüyoruz. Bu sırayı örgünün arka tarafında olduğumuz için ters olarak örüyoruz. Bu şekilde sırayı tamamlıyoruz.

Örgünün ön yüzüne geçerek yeni örneği kuruyoruz. Kenar ilmeği alıyoruz. 3 ilmek düz örüyoruz. Geri dönüp 3. İlmeği alıyoruz ve 2 ilmeğin üzerinden atıyoruz, 3 ilmek düz örmeye devam ediyoruz. Yani 3 ilmek düz örüp, 1 ilmek üzerinden atıp, geri dönüp 2 ilmek üzerinden atlatıyoruz. Bu sırayı da bu şekilde tamamlıyoruz. Örgümüzün görüntüsü artık ortaya çıkmış oluyor.

Aynı işlemlere renk değiştire değiştire devam ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ