İki renkli battaniye modeli yapımı

İki renkli battaniye modeli yapımı kolay ve görselliği güzel tığ işi modelini örgü modellerinde tercih edebilirsiniz. Trabzan tekniği ile uygulanan modeldir. bere, yelek ve atkı yapımda yapılabilecek örgü grubu içindedir. Tığ işi örnekler çoğunlukla bebek battaniyesi ve yelek modellerinde sıkça uygulanmaktadır. Yapım aşamaları oldukça kolay olması yeni öğrenen arkadaşlarımız tercihi tığ işi modelleri olmaktadır.

Sitemizde tığ işi örgü modelleri oldukça geniş içeriğe sahiptir. Her kesime uyabilecek örgü seçeneklerini yayımlamaya devam emekteyiz. Tunus işi ve şiş örgülerini de yine sitemizde bulabilirsiniz.

İki renkli battaniye modeli yapımı

İki renk ip kullanımı

İp ve elinize göre tığ seçebilirsiniz.

Yapılacak örgü boyutunda zincir çekelim 7. Zincire 3 lü tırabzan yapalım. 3 tane zincir çekelim ve 3 zincire batalım 1 tane tırabzan yapalım ve sırayı tamamlayalım. Çift sayılardan kutucuk yapalım. Devamında kutu içlerine ikili trabzan yapıp geriye dönüş yapıp bir gerideki trabzanın arasından geçip trabzan yapıyoruz. Kutu içine iki trabzan geri dönüp trabzanın arasından geçip trabzan yaparak sırayı tamamlayalım. Diğer renk ipe geçiş yaparak üç zincir çekip sık iğne ile trabzanlara batıp sıra başına geliyoruz. Yine aynı tekniği uygulayıp kendini tekrar eden modeldir. Detaylı yapımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Tığ işi modelleri, battaniye yapımı, tığ işi battaniye modelleri, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Fatmanın örgü evi youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

İki renkli battaniye modeli yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ