İki şişle çeyizlik patik yapımı

İki şişle çeyizlik patik yapımı

Örgü patik modellerinde şiş tekniğini tercih eden arkadaşlarımız için kolay yapılışı video anlatımlı olarak sizlerin beğenisine sunuyoruz. Farklı güzel patik yapılışlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Linke tıklamayı unutmayınız.

Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımlar oldukça kolaylık sağlayacaktır. Yeni patik modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle HOŞÇAKALINIZ…

İki şişle çeyizlik patik yapımı

Gerekli olan malzemeler

1 tane patik ipi

İğne, Makas

3.5 Numara normal şiş veya misinalı şiş

37 ve 38 numara ayaklar için uygundur.

42 İlmek şişimize atalım.Örgünün düz kısmını ve arka kısmını ters örelim. Haraşo yapalım.Gel git yapalım ve ters örelim. Toplam 24 diş haraşo yapalım. Arka kısmında eksiltme yapalım. İlk ilmeği örmeden alalım ve 2 ve 3 ilmekler birlikte ters örelim. Diğer ilmekleri ters örelim. Sonda 3 ilmeğin ilk 2 sini birlikte ters örelim. Son ilmeği düz örelim. Düz kısmında eksiltme yapmadan olan ilmekleri ters örelim.

Bu şekilde arka sırada eksiltmelerle beraber ortada 8 ilmek kalana kadar devam edelim. 1 sıra düz kısmından ilmekleri tamamını ters örelim.

Arka sırada arttırma yapalım gizli arttırmaya her iki yanından yapalım bu şekilde toplam 14 ilmek olana kadar yapalım. Her iki tarafını ters örelim. Arttırma yapmadan 11 diş haraşo yapalım. Arka kısmında ilmekleri kapalım. Patiğimiz ön kısmını ve arka kısmını dikelim. Kenar oyası ile patiğimizi tamamlayalım. Kolay gelsin.

Patik modelleri, örgü patik yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

İki şişle çeyizlik patik yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Fatmayla heşey dahil kanalına çok teşekkür ediyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ