İlginç Kitap Ayraçları

Kitap okumayı çok seviyorsanız mutlaka ayraç kullanma ihtiyacı hissediyorsunuzdur. Özellikle kısa seyahatlerde metroda veya otobüste kitap okuyorsanız ayraç kullanmak kaçınılmaz olacaktır. Kitap ayracı kullanmadığımızda kitaplarımızı yıpratırız. Genellikle küçük katlar koyarak kitaplarımıza kaldığımız yerden devam ederiz. Kitap ayraçları sayesinde kitaplarımız kırışmaz ve  kitabı okumayı nerede bıraktığımızı kolaylıkla bulabiliriz. Üstelik kitap ayraçları farklı görünümleri ile kullanmaktan hoşlanacağımız eşyalardandır. Kitap severlerin pek çoğu kitap ayraçları kullanır. Çok ilginç kitap ayraçları ile kitaplarınız eğlenceli görünecektir.

Kitap ayracı yapımı aslında çok kolaydır. Çeşit çeşit kitap ayracı yapabilirsiniz. Kitap ayracı yapmak için pahalı malzemelere ihtiyacınız olmayacaktır. Etrafınızda gördüğünüz ya da bir kitapçıda gördüğünüz kitap ayraçlarını siz de kendiniz için kolaylıkla yapabilirsiniz. Kendi kitap ayracını kendin yap ve ev bütçeni koru. Hayal edin, araştırın ve yapın. Pratik kitap ayracı yapımı oldukça basittir. Evinizde kullanmadığınız ve değerlendirmek istediğiniz pek çok şey işinize yarayabilir. Mandalları kullanabilirsiniz, ince teller, kartonlar, kurdeleler gibi onlarca malzemeden kitap ayracı yapmanız mümkün.

canım anne-209

Nasıl bir model ya da figür istediğinize karar vermelisiniz. Ayracınızı ne kullanarak yapacaksınız bunu seçmelisiniz.  Kitap ayracı yapmak için en uygun malzemeler genellikle kartonlardır. Kartonları katlayıp, şekil vererek onlarca kitap ayracı edinmeniz mümkün. Renkli ve desenli kartonlardan kitap ayracı yapmak çok basit ve pratik. Aynı zamanda basit bir kitap ayracına çok para vermeden kendi kitap ayracınızı yapmak sizin için de eğlenceli ve keyifli olacaktır.

Yaptığınız kitap ayraçlarını hediye edebilirsiniz ve kendi yaptığınız kitap ayraçlarınızı severek kullanırsınız. Her kitabınız için farklı ayraçlar yapabilirsiniz. Kitap ayraçları  yapımında genellikle hayvanlardan esinleniriz. Hayvan figürlü kitap ayraçları  hepimizin severek kullandığı ayraçlardır. Kitap ayraçlarını küçük çocuklara hediye ederek onları kitap okumaya davet edebilir, sempati katabilirsiniz.

canım anne-208

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ