İnanılmaz Bahçe Düzenleme Fikirleri – Kendin yap

Bahar aylarının yaklaşması havaların güzelleşmesi ile birlikte çoğu kişi bahçelerini düzenlemeye başladı. Bahçelerinize ayrı bir hava katacak kendin yap bahçe düzenleme fikirleri ile cıvıl cıvıl bir alan yaratabilirsiniz. 

Çoğu kişinin hobi olarak uğraştığı bahçe düzenleme işleri genellikle keyifli zaman geçirmeye yardımcı olur. Evi bahçeli olan kişiler için pratik, atık maddeleri değerlendirebilecekleri kendin yap fikirleri bulunmaktadır. Bahçelerini kendi yaptıkları düzenleme fikirleri ile baştan yaratan kişiler yaşadıkları alana pozitif bir hava katmaktadır. Meraklısı için inanılmaz kendin yap bahçe düzenleme fikirleri;

Meyve Sebze Kasalarından Saksı Yapın

Çoğumuzun işimiz bitince attığı meyve kasaları ile birden fazla kendin yap örnekleri yapabilirsiniz. Meyve kasalarını renkli renkli boyadıktan sonra içerisini toprak ile doldurup meyve ve sebzelerini, çiçeklerinizi, bitkilerini yetiştirebilirsiniz. Kasalar ile hem daha düzenli bir bahçe hem de rengarenk bir görünüm elde edebilirsiniz.

blank

Meyve Sebze Kasalarından Saksı Yapın

Plastik Su ve Kola Şişelerini Değerlendirin

Herkesin evinde mutlaka bulunan boş plastik şişeler bahçede değerlendirmek için inanılmaz bir üründür. Plastik şişeleri öncen belli bir miktarda kesip içerisine toprak doldurun. Daha sonra küçük bitkilerini şişelere yerleştirin. İsterseniz ipe bağlayıp duvar üzerinde sarkıtabilir isterseniz kendi yaptığınız bir çite sarkıtın.

blank

Plastik Su ve Kola Şişelerini Değerlendirin

Teneke Kutularını Saksı Olarak Kullanın

Plastik şişeler gibi teneke kutularda saksı için oldukça elverişlidir. Teneke kutuları istediğiniz renge boyadıktan sonra içerisine çiçeklerinizi ekin. Daha sonra ip, zincir gibi bağlama ürünleri ile duvara asabilirsiniz. Ya da bahçenizde ağaç var ise ağacın dallarından sarkıtabilir farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

blank

Teneke Kutularını Saksı Olarak Kullanın

Bahçe Duvarlarını Bir Tabloya Çevirin

Bahçe duvarlarınızın boş kalmasını engellemek ve ortaya güzel bir görünüm çıkartmak için duvara önce bir çerçeve oluşturacak tahtaları çakın. Daha sonra bu tahtaların üzerine saksıları yerleştirin. Böylelikle duvarlarınızda çiçekler ve saksılarla bir tablo oluşturmuş olacaksınız. Ayrıca küçük bitkileri bu şekilde değerlendirmek size bahçenizde daha düzgün bir görünüm yarattığı gibi alandan da tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

blank

Bahçe Duvarlarını Bir Tabloya Çeviri

Eski Mobilyalarınızı Saksı Olarak Kullanın

Evinizde kullanmadığınız eski eşyaları saksıya çevirip ortaya farklı ve oldukça güzel görüntüler çıkarabilirsiniz. Eski koltuğunuzu ya da sandalyenizi dekoratif bir saksı olarak kullanmak için minder kısmını sökün. Daha sonra bu alana toprak koyup çiçekleri ekin. İsterseniz sarkma özelliği olan çiçekleri bu fikirle birleştirebilirsiniz.

blank

Eski Mobilyalarınızı Saksı Olarak Kullanın

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Vildan dedi ki:

    Selam, size bir fikir sorabilirmiyim?

BİR YORUM YAZ