Canım Anne

İnce Bacakları Kalınlaştırmak İçin 6 Öneri!

İnce Bacakları Kalınlaştırmak İçin 6 Öneri!

Bacak kalınlığını etkileyen birçok etken bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı ise şunlardır; doğal vücut şekli, yağ oranı, genetik, beslenme şekilleri, spor gibi birçok etken bacak kalınlığını etkileyen unsurlar arasında yer alır. Doğuştan ince bacaklara sahipseniz ve bu sizi rahatsız ediyorsa doğru beslenme şekli ve spor, egzersiz ile beraber istediğiniz kalın bacaklara kavuşabilirsiniz.

ince-bacaklari-kalinlastirmak-icin-6-oneri

  İnce bacakları kalınlaştırmak için 6 öneri ise şunlardır;

  1. Kalın bacaklara sahip olmak istiyorsanız eğer bacağınızdaki kas miktarını artırabilirsiniz. Kaslar bacakların olduğundan daha kalın görünmesini sağlarlar. Bunun için her gün düzenli olarak protein almalısınız.
  2. Bir diyetisyen ile görüşerek günlük kalori ihtiyacınızdan fazlasını alarak bacaklarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Fazla kalori almak size kilo aldıracağı için aynı zamanda bacaklarınızın kalınlaşmasını da sağlayacaktır.
  3. Uzun mesafe koşuları bacakları incelttiği için uzak durmalı, bunun yerine kısa mesafe koşuları yaparak bacaklarınızdaki kas miktarını artırmalısınız. Bisiklet ve yüzme sporu da bacaklardaki kas oluşumunu etkilemektedir. Kas yapan egzersizlere ve sporlara yoğunlaşarak her gün düzenli olarak yaptığınızda istediğiniz bacak kalınlığına bir süre sonra ulaşmış olursunuz.

ince-bacaklari-kalinlastirmak-icin-6-oneri

  1. Kas yapan vücut geliştirme egzersizleri ile bacak kaslarınızın miktarını artırarak bacaklarınızı kalınlaştırmak mümkündür. Bunun için ayakta dik durun ve ayak parmaklarınızın uçlarında yukarıya doğru kendinizi çekip bırakın.
  2. Squash sporu, egzersizi de kas yapımı ve bacakların kalınlaşmasında etkilidir.
  3. Bacaklarınızı güçlendirmek ve kalınlaştırmak için Kettlebells sporu yapabilirsiniz.

Bu egzersiz ve sporların yanı sıra elbette ki doğru beslenmek de bir o kadar önem taşır. Bunun için amacınıza uygun diyet programı uygulamanız gerekir.

ince-bacaklari-kalinlastirmak-icin-6-oneri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ