İnce Tığ Oyaları

Çeyiz sandıklarının geçmişten bu yana vazgeçilmezleri arasında yer alan tığ oyaları günümüzde de halen daha varlığını devam ettirmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış eski tığ oyası örnekleri olduğu gibi aynı zamanda da yeni, güncel ve modern örnek ve modeller ortaya çıkmaktadır. Şık ve zarif tülbentlere, yazmalara yakışır şık ve zarif tığ işi oyalar ortaya çıkmakta ve oldukça da talep, rağbet görmektedir.

Tığ oyası modelleri oldukça fazladır. Yeni ve farklı modelleri ile kadınları büyülemeyi başardığını söyleyebiliriz. Tığ oyası bilmeyenlere ilk bakışta zor gibi gelse de aslında yapımı oldukça basit ve keyiflidir. Sitemizde bulunan resimli, anlatımlı ve şemalı görselleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

Zarif ve ince tığ oyaları bu sezonun en çok talep alan ve rağbet gören örnekleridir. Eskiden ağır modeller daha fazla tercih edilirken günümüzde ise tam tersine zarif, ince model ve örnekler daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.

Seçtiğiniz oya örneklerini mutlaka yazma, tülbentlerinizin model ve rengi ile uyumlu olarak seçmelisiniz. Bu şekilde şıklığı ve zarifliği yakalamış olursunuz. Ana rengi tek renk ve çiçekli olan modeller de daha çok çiçek ve yaprak motifleri tercih edebilirsiniz. Günümüzde tek renk tülbentler için ise daha çok incili, boncuklu oyalar tercih edilmektedir. inci ve boncuklar, kum boncuk olduğu için çok fazla ağır olmayacak, ince ve zarif duracaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ