Tencere, Tava, Çaydanlık Temizliği Konusunda Püf Noktalar

Tencere, Tava, Çaydanlık Temizliği Konusunda Püf Noktalar

Tencere, Tava, Çaydanlık Temizliği Konusunda Püf Noktalar

   Tencere, tava temizliği konusunda birkaç püf noktasına dikkat ederek daha etkili temizlik yapabilirsiniz. Özellikle dibi tutmuş olan tencereleri temizlemek oldukça güçtür. Çoğu bayan ilk temizlemeye başladığında tencerenin dibindeki yanıkları kazıyarak çıkarmayı çabalar bu son derece yanlıştır. Kazıyarak çıkarılmaya çalışıldığında tencerenin metalı çıkacak bu da daha sonra yemeklerinize geçecek, daha fazla yapışmaya başlayacaktır.

Tencerenin içine öncelikle karbonatı dökünüz ve üzerine sirke ekleyiniz. Kabarcıklar çıktığını fark edeceksiniz. Daha sonra ise bu şekilde bir iki saat bekletin ve ardından süngerin yumuşak tarafı ile yıkayınız. Bu yöntem sayesinde yanmış, yapışmış ve dibi tutmuş tencere ve tavalarınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Etkili çaydanlık temizliği konusunda püf noktaları bulunmaktadır. Bunlara dikkat ederek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Çaydanlıkların iç kısmı kireç tutmakta ve sararmaktadır. Bunun için ise çaydanlığı en üst seviyeye kadar su ile doldurunuz ve içine 1 veya 2 yemek kaşığı kadar limon tuzu ekleyerek kaynatmanız yeterli olacaktır. Bu yöntem ile hem kireçten hem de sarı lekelerden kurtulmuş olursunuz.

Çaydanlığın dışı için ise karbonat ve sirkeyi macun haline getirip çaydanlığın dışını ovabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde çaydanlığınız pırıl pırıl olacaktır. Aynı zamanda çaydanlığınızın içini ve dışını kaya tuzu ve sirke karışımı ile silerseniz hem pırıl pırıl olur hem de dezenfekte etmiş olursunuz. Bu doğal yöntemlerin haricinde ise cif ile silerek de etkili bir temizlik yapabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ