İNCİ TOZU İLE CİLT BAKIMI VE MASKE YAPIM TEKNİKLERİ

Son zamanlarda bir çok bakım kremi ve peelinglerde sıkça kullanılan bir bileşen olan inci tozu aslında çok geçmiş dönemlerde saray kadınlarının güzellik ve bakım maddeleri arasında ön sıralarda gelmekteydi. İnci tozu ile cilt bakımı yapıldığında cildinizdeki değişimi kısa sürede hissedersiniz. İnci tozu ile nasıl bakım yapılır ya da pahalı bakım kremlerini mi kullanmak gerekir ve de faydaları nelerdir diye düşünenler için adım adım ilerleyelim. Öncelikle inci tozu denizde bulunan ve kolye yapımında kullanılan en kaliteli incilerin bir çok işlemden geçerek toz haline getirilmesi ile elde edilir. Ve aktarlarda kolaylıkla bulunabilir.

İnci tozu ile cilt bakımı yapmak isteyenlerin merak ettikleri bir diğer nokta olan ve inci tozununun cilde ne gibi faydası olur diye düşünenler için kısaca açıklayalım. İnci tozu ile bakım yapılan ciltte öncelikle vücudun ihtiyacı olan mineraller ve doğal yapısı ile cildi sıkılaştırıcı, kırışıklıkları giderici açık gözenekleri kapatıcı etkisi gözle görülmektedir. Hücreleri yenileyici etkisi ile ile cildi gerginleştirir ve kırışıkları azaltarak ciltte elastiki bir görünüm sağlar. Diğer bakım malzemeleri cildi yüzeysel etkileyip geçici etkiler sağlarken inci tozu ise cilde derinlemesine nüfuz ederek deri altından cildi bakıma alır. Böylece cildin vitamin ve mineral ihtiyacını derinden ve hızlı şekilde etkiler ve besler. Soluk görünümlü cilt ise kısa sürede canlılık gösterek inci tozu sayesinde parlak bir görünüm kazandırır.

İnci tozunun faydaları ve hızlı etkisi konusunda bilgi verdikten sonra inci tozu ile cilt bakımı yapmaya karar verenler için birkaç maske tavsiyesi vermek gerekirse inci tozu maskelerinden en etkili olanları yumurta akı ve inci tozu karışımıdır. Bir adet yumurta akı ve 2 çay kaşığı inci tozunu iyice karıştırarak maske haline getirdikten sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Maske beyaz kıvama geldikten sonra temiz cilde göz çevresine değdirmeden uyguladıktan sonra, 15 dakika kadar beklettikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 veya 3 kez uyguladıktan kısa bir süre sonra etkisini cildinizde hissedeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ