Canım Anne

İncili fırfırlı uzun lif yapımı

İncili fırfırlı uzun lif yapımı

İncili fırfırlı uzun lif yapımı çeyizlik yapabileceğiniz takım lif arasında en şık olanı olduğunu düşünüyoruz. Lif modelleri en güzel ve çok yapılan el işleri arasında yer almaktadır. Sizlerde yeni ve farklı lif örnekleri arıyorsanız sayfamızı ziyaret ederek uygulayabilirsiniz.

Lif örneklerini yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız video anlatımları izleyerek kolaylıkla modelleri yapabilirsiniz. Kolay ve güzel modellerimizi sayfamızdan seçerek sevdiklerinize veya kendiniz için örebilirsiniz. Yeni lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçaklınız.

İncili fırfırlı uzun lif yapımı

Malzemeler: 4 renk lif ipi
7 numara tığ ve fırfır için demir saplı tığ
İnci
Makas
İğne ve iplik

Yapılışı: Uzun lif tabanı üstüne ayrı bir parça olarak hazırladığımız lifimizin öncelikle tabanını örerek başlıyoruz. 6 zincir çekip yuvarlak halka oluşturup içine 10 fıstık dolgusu yapıyoruz. Fıstıkların arasındaki boşluklara 3 lu fıstıklar yapıyoruz ve böylelikle 6 dilime ayırmış oluyoruz lifimizin tabanını. Her sırada ve dilim sonlarında arttırma işlemi yaparak 8 fıstığa kadar yıldız örgü tekniği ile örüyoruz. Tabanımızı ördükten sonra kenar uygulaması olarak fırfır işlemi yapıyoruz. Lifimizin üst kısmında iki farklı çiçek uygulaması yaparak yuvarlak bir şekilde oluşturuyoruz ve çiçeklerin ortasına incilerimizi diktikten sonra tabanın üstüne çiçeklerin kenarlarından dikerek iki parçayı birbirine sabitliyoruz.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

İncili fırfırlı yuvarlak lif modeli için linkimize tıklamayı unutmayınız.

İncili fırfırlı uzun lif yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif modeli için çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ