İncili İğne Oyası Modelleri

İncili İğne Oyası Modelleri

İğne oyası eskiden beridir bilinen ve kullanılan el emeği ürünlerin başında gelmektedir. Ancak günümüzde iğne oyası daha fazla tercih edilmeye ve yapılmaya başlamıştır. Bununla beraber de birçok yeni model ve örnek ile karşımıza çıkmış, çeyiz sandıklarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Eskiden günümüze kadar gelmiş olan birçok iğne oyası model ve örneğinin yanı sıra modern, trend modeller ve örnekler ortaya çıkmıştır.

İğne oyalarının tek renk iplik ile yapılanlarının yanı sıra birden fazla rengin bir arada kullanıldığı iğne oyaları da vardır. İğne oyası eskiden yalnızca yazma oyalarında kullanılırken günümüze kullanım alanı oldukça genişlemiş ve artmıştır. El havlularında, mutfak havlularında, oda takımı, vitrin takımlarında, bohça kenarlarında ve daha birçok alanda ve parça da görmek mümkündür.

İğne oyası modelleri oldukça fazladır. Genellikle çiçek ve yaprak motifleri tercih edilse de iğne oyasının kendine has model ve motifleri de vardır.

İğne oyası örnekleri arasında günümüzde daha şık ve gösterişli olması için çeşitli materyaller kullanılmaktadır. Özellikle de son zamanlarda inci ve boncuk ile yapılan iğne oyaları çok fazla tercih edilmeye ve yapılmaya başlamıştır. İnci ile ve boncuk ile süslenen iğne oyalarının şıklığına şıklık kattığı için bayanlar tarafından oldukça beğeni görmüştür.

   İncili iğne oyası modelleri son zamanlarda çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. İnci ile yapılan iğne oyaları oldukça fazladır.

Değişik iğne oyası modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz. İlk bakışta zor gibi gelse de aslında tekniği kavrandığı zaman oldukça kolaydır. Bunun için yakınlarınızdan yardım alabilir veya bunun için açılan kurslara gidebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ