Canım Anne

Tıkalı Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır?

Tıkalı Mutfak Lavabosu Nasıl Açılır?

Mutfaklarda yiyecek artıkları, dökülen yağlar nedeni ile lavabolar çok çabuk tıkanmakta ve zorluk çıkarmaktadır. Bu çoğu kadının ortak sorunları arasında yer alır. Bunun için birçok tavsiye ve öneri bulunmaktadır. Mutfak lavabosunun tıkanmaması için ise öncelikle yemek artıklarını lavabodan dökmemelisiniz ve yağ artıklarını da aynı şekilde bir pet şişe içine doldurup geri dönüşüm kutularını atmalısınız. Bu şekilde mutfak lavabosunun tıkanması önlenmiş olur. Ancak bazen ne kadar dikkat edersek edelim tıkanabiliyor. Bunun için ise aşağıdaki önerilere dikkat ederek mutfak lavabolarınızı açabilirsiniz.

   Tıkanan lavaboları açmak için pratik bilgiler;

. Lavabonuz tıkanmış ise açmak için birçok yolu deneyebilirsini. Bunlardan biri ise sizi anlık olarak da olsa kurtarabilecek olan pompadır. Pompa yardımı ile tıkalı olan lavabonuzu kısa sürede açabilirsiniz. Ancak eğer lavabo gideri alt kısımlarından çok fazla tıkanmış ise kısa süreli etki etse de uzun vadede etkili olmayacak yeniden tıkanacaktır.

. Tıkanmış olan lavabonuzun deliklerini şiş ile yoklayarak bir miktar açabilirsiniz. Bu yöntemde anlık olarak da olsa sizin imdadınıza yetişmeye yetecektir.

. Tıkanmış olan lavaboyu doğal yollardan açmak istiyorsanız ev temizliklerinde sıklıkla tercihe edilen doğal temizleyiciler olan sirke ve karbonatın gücünden yararlanabilirsiniz. Yarım bardak karbonat ile yarım bardak sirkeyi lavabo giderinizi boşaltın ve en az 15 dakika bekleyin. Ardından üzerine kaynamış su dökerek suyu bir 5 dakika açık bırakarak etkili bir şekilde açılmasını sağlayın.

. Tıkanan lavabonuzu pratik bir şekilde açmanın bir diğer yolu ise hazır olarak satılan lavabo açıcıları kullanmaktır. Kimyasal içerse de etkili bir gider açıcı olarak nitelendirmek mümkündür. Eğer ilk seferde açılmaz ise işlemi birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ