İngilizce Sayıları Öğreniyorum

İngilizce Sayıları Öğreniyorum

Okul öncesi ve ilkokul eğitim çağındaki çocuklara etkili İngilizce sayıları öğretebileceğiniz çalışmaları sizler için derledik.

İngilizce Sayıları Öğreniyorum

Çocuklarınıza İngilizce eğitimini küçük yaştan itibaren vermeniz gerekir. İngilizce eğitiminin tam anlamıyla ile işe yarayabilmesi ise çocukluk yaşlarında verilmeye başlaması gerekir. Uzmanlara göre ikinci bir dil öğrenmek için en ideal yaşlar 3 yaşından sonra başlamaktadır.

Çoğu aile çocuk yaşta İngilizce eğitimini mantıklı bulmaz. Türkçe’yi daha iyi öğrenemedi yabancı dili hiç öğrenemez dememek gerekiyor. Aksine bu yaşlarda öğrenildiğinde kalıcı ve etkili oluyor. Okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere basitten başlayarak İngilizce öğretmek gerekir. İlk olarak sayıları, renkleri, objeleri, harfleri öğreterek ona yabancı dili aşılamaya başlayabilirsiniz.

Büyümeye çağındaki çocuklar genellikle duydukları ve etrafında gördüklerini kolay kolay unutmazlar. Bu yüzden İngilizce öğretirken ona uygulamalı olarak öğretin. Ayrıca boyama sayfalarından yardım almayı da unutmayın.

İngilizce sayıları ilk aşamada 1 – 10’a kadar öğretebilirsiniz. Daha sonra bu aralığı kademe kademe yükseltin. Zaten bir noktadan sonra kendi kendine öğrenecektir. İngilizce sayıları öğretirken sayıları hayvan figürleri ile gösterebilirsiniz. Bu şekilde aklında daha kalıcı yer edinecektir.

İlk etapta yazım aşamasını sonraya bırakın. Daha çok nasıl telaffuz edildiğini öğretin. Nasıl telaffuz edildiğinde öğrendiğinde sayıların İngilizce yazılışlarını öğrenmesi daha kolay olacaktır.

İngilizce Sayıları Öğreniyorum

0-Oh, nil, zero
1-one
2-two
3-three
4-four
5-five
6-six
7-seven
8-eight
9-nine
10-ten
11-eleven
12-twelve
13-thirteen
14-fourteen
15-fifteen
16-sixteen
17-seventeen
18-eighteen
19-nineteen
20-twenty

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ