İshalde Çocuklara Su Vermemek Doğru mudur?

İshalde Çocuklara Su Vermemek Doğru mudur?

İshal dışkının en sıvı halidir. Bunun tam tersi kabızlık olarak nitelenmektedir. İshal öncelikle bir çocuk için çok ciddi bir durum olmaktadır. İshal birkaç gün devam ederse çocukta aşırı sıvı kaybına neden olmaktadır. Bazı kişiler su verilmesini doğru bulmamaktadır. Fakat ishalli bir çocuğa yapılan en büyük kötülük olmaktadır.

İshale yakalanmış bir birey öncelikle bol bol su tüketmelidir. Vücutta zararlı atıkları atmalıdır. Aynı zamanda ishalin neden olduğu sıvı kaybına su ile önlem alınmalıdır. Kaybedilen sıvılar en iyi su ile geri kazanılmaktadır. İshal bir çocuğun ölümüne neden olmaktadır. Bu yüzden aileler çocukları ile çok ilgilenmelidir. Hemen bir hekime gidilmesinde fayda vardır.

İshal Olan Bir İnsan Nasıl Önlem Almalıdır?

İshal bazen çok inatçı bir hal almaktadır. Ne yapılsa ya da ne uygulansa hiçbir şekilde sonuç verilmemektedir. Eğer ishal hiçbir şekilde kesilmiyorsa acile başvurulmalıdır. Evde ishale karşı alınması gereken bazı önlemler vardır. İnsanlar ishal belirtisi yaşamaya başladığı an özellikle yağlı besinler ve karbonhidratlardan uzak durmalıdır. Bu ishali daha da arttırmaktadır.

Eğer çocuğunu ishale yakalandı nasıl bir çözüm bulunabilir? İshale yakalanan bir aile bireyi öncelikle bol şekilde sıvı almalıdır. Sıvıya çok ihtiyaç duyulmaktadır. Su zaten sıvıların en başıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta suyun temiz olmasıdır. Sudaki mikroplarda ishale neden olmaktadır. Yani vücut virüse yakalanmaktadır.

İshali Durdurmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Daha sonra ise nar suyu ya da nar kabukları ishale karşı çok etkili bir çözüm olmaktadır. Yağsız şekilde pirinç lapası ya da pirinç unu ile su karıştırılıp pişirilmelidir. Bunlar ishali hemen kesmektedir. Eğer belli bir yaşta ise aç karna 7 ya da 8 karanfil yutulur ise ishali hemen kesmektedir. Ama bebeklerin ishali çok dikkate alınmalıdır. Tehlikeli sonuçlar ile karşılaşılmaktadır. Çok aşırı ishal halsizliğe yol açmaktadır. Sıvı alımı bunun için önemlidir.

 

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ