Canım Anne

İştahsız Bebek İçin Öneriler

İştahsız Bebek İçin Öneriler

İştahsız Bebek İçin Öneriler

Birçok ebeveynin ortak sorunlarından biri de iştahsız bebeklerdir. Ne yazık ki birçok anne baba bu sorunu yaşamaktadır. Bazı çocuklar iştahlı olsa da bazıları bu konu da oldukça zorlar. Yemek seçer veya çok az yer. Bu da ebeveynler için büyük sıkıntı demektir. Peki iştahsız bebekler için neler yapılabilir, hangi önerilere dikkat etmek gerekir.

istahsiz-bebek-icin-oneriler

İştahsız bebek için en iyi öneriler

Yemek öncesi için öneriler:

  1. Çocuklar aşırı yorgun ve uykusuz olduklarında iştahsız olurlar. Bunun için yemek saatlerini buna göre ayarlarsanız daha iştahlı yiyeceklerdir.
  2. Yemek saati yaklaşan bebeğiniz ile oyunlar oynayarak onu neşelendirebilirsiniz. Neşesi yerinde olan bebekler daha iştahlı olur, yemekten daha iyi keyif alırlar.
  3. Yemek aralarında bebeğinize çikolata, pasta, gazlı içecek gibi abur cubur tarzı yiyecek ve içecek vermekten uzak durunuz. Bu hem sağlıkları için zararlı olacak hem de iştahlarını tıkayacaktır.

istahsiz-bebek-icin-oneriler

Yemek sırası için öneriler:

  1. Yemek yedirmek için bebeğinize aşırı baskı yapmayınız. Yediğinde ödüllendirmek, yemediğinde ise cezalandırmak yemek alışkanlıklarını kötü yönde etkileyecektir.
  2. Bebeklere her zaman aynı kişi yemek yedirir veya sunarsa yeme alışkanlıkları daha düzenli olacaktır.
  3. Yemek saatlerinizi olabildiğince düzenli olmasına dikkat etmelisiniz. Bebeğiniz bu düzene alıştığında daha iştahlı tüketecektir.
  4. Bebeğinize yemeği dikkatinin dağılmayacağı, televizyonun olmadığı sessiz bir ortamda yediriniz

istahsiz-bebek-icin-oneriler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi