İstenmeyen Tüylere Doğal Çözümler

İstenmeyen Tüylere Doğal Çözümler

Kadınların tüm hayatları boyunca uğraştığı bir sorun olan istenmeyen tüylere doğal çözümleri sizler için detaylı olarak hazırladık.

İstenmeyen tüyler çoğu kadının sürekli olarak uğraştığı can sıkıcı bir durumdur. Lazer epilasyon, ağda, ip veya epilasyon makinesi ile alınan tüyler hem vakit kaybettirir hem de sonucu çok fazla uzum sürmez. Ayrıca en etkili yöntem lazer epilasyondur fakat oldukça pahalı bir yöntemdir.

Eski zamanlarda kadınlar tüylerini doğal yöntemler ile temizlemekteydi. Bu yöntemler hem daha ucuz hem de uzun süre düzenli yapıldığında kalıcı sonuçlar vermekteydi. Aşağıda sizler için derlediğimiz istenmeyen tüylere doğal çözümleri bulabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylere Doğal Çözümler

  • Dışarıda satılan içerisinde ne olduğunu bilmediğiniz ağda veya ağda bantları almak yerine evde şeker, su ve limonu ocakta eritip kendi ağdanızı kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca evde yaptığınız doğal ağda cildinizi tahriş etmeden tüylerinizi almanızı sağlayacaktır.
  • 3 adet soğanın kabuklarını soyun. Daha sonra soğanları fırın kağıdı ile sarın. Soğanları fırın da pişirin ve pişmiş soğanlarınızı bir kaba alın. Daha sonra üzerine temizlediğiniz 3 diş sarımsağı de ekleyin. Son olarak eczaneden temin edebileceğiniz bir adet kara melhemi de ekleyin. Tüm karışımı krem kıvamına gelene kadar iyice ezerek karıştırın. Bu karışımı haftada bir kez istenmeyen tüylerinize uygulayın. Düzenli kullanımda istenmeyen tüyler zamanla oldukça azalacaktır.
  • Zerdeçal ve sütü süreceğiniz bölgenin büyüklüğüne göre miktar olarak ayarlayıp bir kap içerisinde macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra ise tüylü bölgeye uygulayıp en az 20 dakika bekletin. Bu formülü haftada 1-2 defa uyguladığınızda kısa zamanda etkisini göreceksiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=3PzSY6zcZSc

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ