Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar?

Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcısını bilmeyen yoktur. Niçin Japon yapıştırıcısı dendiği hakkında pek bilgi sahibi olunmasa da Japonlarla direkt alakalı olduğu üzerinde varsayımlar vardır. Japonlar bulduğu için bu isim verildiği şeklinde. Konumuz ismin nereden geldiği değil. Konumuz Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar? 

Hepimiz biliriz ki; Japon yapıştırıcısı yapıştığı zamanda anında hava ile etkileşime girer ve anında kurur. Elimize, kıyafetimize ya da başka bir yerimize yanlışlıkla değdiği takdirde hemen yapışır ve çıkartmak oldukça güçtür. Su, deterjan, sabun, kaynar su ya da birçok farklı teknik pek işe yaramaz.

Peki herhangi bir yerimize Japon yapıştırıcısı değdiği takdirde Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar? ne yapmak gerekir. Yeni bir kıyafetin üzerine sıçradığında kesip atmak mı gerekir yapışkan kısmı. Yoksa o kıyafet artık kullanılamaz mı?  Elimize saçımıza yapışırsa ne yapmalıyız? Çözüm nedir? Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar? Sorusunun cevabı aslında hiç de o kadar zor değil. Evet çok güçlü bir yapıştırıcı. Anında etkisini gösteriyor. Ama çözümü de anında işe yarıyor. Ve son derece etkili.

Yanıtı: Aseton. Evet, aseton Japon yapıştırıcısının birebir çıkartıcısı. Elinize ya da giysinize yapışan yapıştırıcıyı çıkartmak için, bir beze yada kalın bir pamuğa asetonu dökün. Yapışan kısmı iyice ovalayın. Biraz üzerinde tutun. Yavaş yavaş yapıştırıcının üzerinden alın. Göreceksiniz ki, kesseniz bile kurtulamayacağınızı düşündüğünüz yapıştırıcıdan anında kurtulmuşsunuz. Aseton keskin kokuya sahiptir. Yapıştırıcı da öyle. Bu yüzden odanızı havalandırın. Aseton cildi kurutan bir kimyasal olduğu için mutlaka ellerinizi yıkayın.  Japon Yapıştırıcı Nasıl Çıkar? Sorusuna cevap bulabildiysek ne mutlu bize. Ama yine de Japon yapıştırıcısı kullanırken bundan sonra daha dikkatli olun. Gözünüze yada çok hassas başka yerinize sıçrarsa aseton kullanamayacağınız için dikkat etmekte fayda var.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ