Canım Anne

Kadir gecesi vaazı

Kadir gecesi vaazı

Kadir gecesi vaazı

Ramazan ayının 27.ci gecesi islam eleminin en kutsal ve faziletli gecesidir. Kur’an-ı Kerimin inmeye başladığı gecedir. Bu gecenin faziletini önemini belirten bir sure dua vardır. Kadir duası anlamında Rabbimiz biz kullarına en güzel şekilde gecenin önemini bildirmiştir.

Kadir duasının anlamı : Şüphesiz kur’an-ı kadir gecesinde indirdik, Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin ! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve cebrail o gecede rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

Kadir gecesi vaazı

Kadir gecesinde yapılacak faziletler nelerdir ?

Kadir gecesinde kur’nı-ı kerim okumak, bol dua etmek, namaz kılmak gecemizi ibadet ile geçirmek, namaz borçlarımız için nafile namazı kılınmalıdır. Bol tövbe, istiğfar ederek dualarımızı yapalım.

Kadir gecesi hangi gecedir ?

Kadir gecesi 27. ci gece olarak bilinse de, Hz. peygamber (s. a. v.) hangi gece olduğunu belirtmemiştir. Son on gecede tek rakamlı gecelerde arayınız diye belirtmiştir.

Dua ve islam, hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Kadir gecesi vaazı VİDEO ANLATIM

DiyanetTV youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.
Murat gültekin youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.
Kadir duası
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ