Canım Anne

Bakımlı olmak

Bakımlı olmak

Bakımlı olmak mı ? Bakım nasıl yapılmalıdır ? Bakımlı olmak güzel mi olmak ? Cilt bakımı mı ? Vücut bakımı nasıl yapılır ?

Güzel olmak kişisel olarak değişim gösteren bir kavramdır. Kime göre güzel ve neye göre bakımlıyız. Yazımızın içinde bulabileceğiniz bakım nasıl yapılır ? bakımlı olabilmek kolay mı veya zamanımızı alan üşengeçlik durumu olabiliyor mu ? gibi sorunlar hayatımızın parçası olmaktadır. İşin yoğunluğu veya kendimize ayıracak zamanı yaratamamak kişisel bakımı birazda olsa engelliyor.

Kendimize sadece biraz özen gerekiyor

Güzellik ve bakım, kişisel bakım hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Yeni yazımız olan GÜZEL OLMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Bakımlı olmak

Hanımlarımızın hepsi güzeldir. Bakımlı olmak veya olabilmek ayrı bir farklılıktır. Doğal yönlerle kendimize zaman ayırarak kişisel bakım yapabilirsiniz.

1- İlk olarak bayanların dikkat çeken elleri el bakımı tırnak bakımı diyebiliriz. Manikür tercihi sizlere kalmıştır. Kendimizde evde tırnak bakımı veya manikür uygulaya biliriz. Ellerimize düzenli bakım ürünleri kullanarak parlak ve yumuşacık ellere sahip olabiliriz.

2- Saç bakımı güzelliğimize güzellik katan ve bir çok bayan için saçları oldukça önemlidir. Düzenli yıkanan saçlar, bakım kremleri saç tipinize göre seçilmiş olması. Düzenli kesim ve özel yağlarla yapılan bakım oldukça saçlara sağlık katacaktır.

3- Kaş bakımı yüz hatlarımızı ve gözlerimizi öne çıkartan kaşlarımız bakıma ve kaşların alınması düzenli toparlaması oldukça önemlidir. Bakım yağları kullanarak kaşlarımız için düzenli bakım yapabiliriz.

4- Cilt bakımı bütün hanımların oldukça fazlasıyla özen gösterdiği veya göstermek için zaman ayırmaya çalışmasıdır. En azından nemlendirmek, makyaj temizliği oldukça önemlidir. Güneş ışınlarına karşı korumak, soğuk havalarda dikkat etmek cildimizin yaşlanmasını engellemek için doğal ürünleri tercih edebilirsiniz. En önemlisi su ihtiyacını

5- Ayak bakımı günün yorgunluğunu atmak için ayaklarımıza güzel kokulu ılık su hazırlayarak rahatlatmak mümkündür. Bütün yükü ayaklarımız çekmektedir en iyi bakımı da ihmal etmeyelim. Doğal ürünler için sirke ve tuz tercih edebilirsiniz. Peeling bakımı ayaklarımız ve bacaklar için oldukça faydalı bir bakımdır. Türk kahvesine şeker karışımı ile doğal bakım yapmak çok kolay olacaktır.

6- Diş temizliği ve nefes ferahlığı oldukça önemlidir. Düzenli fırçalamak ve diş ipi kullanımı tercih edilmeli özen göstermek gerekmektedir. Diş etlerini zarar vermeden yumuşak fırça seçerek veya gargara uygulaya bilirsiniz. Nefes ferahlığı içinde sakız veya nefes bakımı ürünler seçilebilir. Karanfil nefes ve ağız bakımı için doğal yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ