Kağıt ile Minik Kutu Yapılışı

Okul öncesi çalışmalarda yada evde çocuklarınız ile eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmek için birlikte yapabileceğiniz sevimli bir kutucuk hazırladık bugün. Etkinlik sonrasında içine atıştırmalıklarımızı koyup küçük bir yürüyüşe çıkmayı da ihmal etmedik :)

Malzeme olarak renkli kağıt ve kalemler yeterli olacaktır. Bu çalışma ile hem çocuklarla kaliteli vakit geçirirken bir yandan da onların el becerilerinin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Kağıt katlama çalışmaları el kaslarının gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bunun gibi birçok farklı kağıt etkinlik videoları için sitemizi ziyaret edebilir ve çok keyifli çalışmalar bulabilirsiniz.

Ebeveynlerle geçirilen vakitler çocuklar için oldukça gerekli ve kıymetlidir. Bu doğrultuda yaptığımız kutucukların üzerini farklı desen ve surat ifadeleriyle süsleyip bu süreci zenginleştirmek de sizin elinizde. Hazırlanan minik kutulara leblebi üzüm koyup bizim gibi yürüyüşe çıkabilir ya da patlamış mısırla doldurup etkinliği birlikte bir film izleyerek sonlandırabilirsiniz.

Kutumuzun yapımına 21*21 boyutunda kağıdımızı keserek başlıyoruz. Aynı yöne doğru katlayarak karşılıklı köşeler arasında çizgi oluşturuyoruz.aynı yone dogru enine katlayıp üçüncü çizgiyi oluşturduktan sonra tam tersine enine bir çizgi daha oluşturup bütün köşeleri ortada buluşturuyoruz. gerekli bütün katlamaları tamamladıktan sonra sevimli surat hazır hale geliyor. En ince detaylara kadar videomuzda yer verdik.Siz de izleyerek kolayca yapabilirsiniz . Son olarak en keyifli kısım olan boyama kısmına geçelim ve gönlümüzce surat ifadelerini çizelim. Bu kutucuklarla çocuklara duygusal ifadeleri de ögretebiliriz . Siz sevgili ebeveynlerin en güzel şekilde değerlendireceğinizden eminim.

Keyifli çalışmalar diliyorum kolay gelsin :)

Kanalımıza abone olarak yayınlanan tüm içeriklerden haberdar olabilirsiniz. videolarla alakalı tüm soru görüş ve önerilerinizi bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. hepsine tek tek itina ile dönüş yapmaya çalışıyoruz çünkü görüşleriniz bizler için çok kıymetli.

blank
blank
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ