Kağıt ipten yazlık şapka yapımı

Kağıt ipten yazlık şapka yapımı küçük hanımefendiler için harika şapka modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Yaz mevsiminin olmazsa olmazlarından güneşten koruyucu şapka tercihleri olmaktadır. Kağıt ipten yazlık şapka modeli sizlerin aradığı şık model olabilecek kadar güzel olduğunu düşünüyorum.

Detay süslemesi ile ayrı bir yaz teması kullanılmış renk tonu yaz mevsimini uygun olması sizler içinde iyi bir alternatif olacaktır. Renk değişikliği yapabilirsiniz. Süsleme detayında kiraz kullanmaya bilirsiniz. Tercihler sizlere kalmış yapılışını video anlatımını izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kağıt ipten yazlık şapka yapılışını severek örmeniz dileğiyle yaz boyunca bütün kıyafetleriyle uyumlu kullanacağı şapka modelidir. Yeni farklı örgü modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

Kağıt ipten yazlık şapka yapımı

Malzemeler

Yaklaşık 150 gram kağıt ip

2.5 Numara tığ, 3.5 numarada kullanabilirsiniz.

Süslemek için yapay kiraz

Yaş aralığı 3,4,5,6,7,8 yaşa kadar bu ölçüler olur daha büyük veya küçük için bir sıra artırma yapılabilir veya başlangıç 2 sık iğne az veya çok yapılabilir.

Yapılışı sihirli halka yapalım 1 ci sırada 10 tane sık iğne 2 ci sıra 20 sık iğne 3 ci sıra 1 çift 1 tek batıyoruz. 4 cü sıra da 1 çift 2 tek 5 ci sıra da 1 çift 3 tek 6 cı sıra da 1 çift 4 tek 7 ci sıra da 1 çift 5 tek 8 ci sıra da 1 çift 6 tek 9 cu sıra da 1 çift 7 tek 10 cu sıra da 1 çift 8 tek şeklinde sık iğne yapıyoruz artırmaları bitirip normal her gözenekten 1 tane sık iğne yapıyoruz 13 sıra boyuncu artırma sonrası yükseklik 10-11 cm

Kenar yelpaze yapımı 1 gözenek atlayarak 2 ci gözeneğe 5 tane 2 li trabzan yapalım 1 atla 2. içine 5 tane 2 li tarabzan 2 ci sıra birleştirme noktasında birleştirip önceki sırada 5 tane trabzan yapmıştık 3. trabzana batarak sık iğne yapıyoruz önceki sırada sık iğneye batarak yeni bir yelpaze yapıyoruz bu işlem sürekli tekrarlayarak istediğiniz büyüklükte yapabiliriz ben 10 cm yaptım son olarak sık iğne ve yelpaze birleşiminde iğne yardımı ile ipimizi takıp kirazları dikip bitiriyoruz.

Tığ işi, örgü ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Kağıt ipten yazlık şapka yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Orgu hayatım_ kanalına bu güzel şapka modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ