Canım Anne

Kaktüs Radyasyondan Korur mu?

Kaktüs Radyasyondan Korur mu?

Kaktüs Radyasyondan Korur mu?

Kaktüs bitkisi zor koşullarda bile rahatlıkla büyüye bilen, yetiştirilebilen bir bitki türüdür. Bu yüzden de çoğu kişi görüntüsünü pek sevmese de bu özelliğinden dolayı ve bazı faydaları bulunduğuna inandığından dolayı kaktüs bitkisini yetiştirmeyi tercih etmektedir. Kaktüs bitkisinin radyasyonu emdiğine dair birtakım söylentiler yıllar önceden beridir var olmakta ve dilden dile yayılmaktadır. Adını sıklıkla duyuran kaktüs bitkisi söylendiği gibi radyasyonu emer mi?

2009 yılında genç bir öğrenci tarafından TÜBİTAK’a sunulan bir deney sonucu kaktüs bitkisinin radyonu emdiğine dair bazı bulgular elde edilmiştir. Ancak bu kaktüsün tam olarak radyasyon emdiğini ve radyasyona karşı koruyucu olduğunu göstermez. Çünkü gerekli olan araştırmalar ne yazık ki bunu söylemek için oldukça yetersizdir. Sadece laboratuar ortamından çeşitli deneylere, cihazlara tabii tutulan kaktüsün ancak diğer işlemler, kapsamlı deneyler yapıldıktan sonra gerçekten böyle bir etkisi var mı, yok mu anlaşılabilir.

kaktus-radyasyondan-korur-mu

Kaktüsün gerçekten radyasyona karşı etkili olup olmadığı ancak alanında uzman olan bilimciler tarafından yapılan deneyler sonucunda gerçeklik kazanabilir. Şuan için ise bu alanda bununla ilgili kapsamlı bir araştırma yapılmamıştır. Bundan dolayı kaktüs bitkisinin radyasyonu emdiği net olarak söylenemez. Ancak buna rağmen birçok kişi bu inanca sahip olarak her geçen gün kaktüs bitkisinin alımını artırmaktadır. Aslında radyasyon hayatımızı, sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Bununla ilgili çalışmalar yapılarak netlik kazandırılması gerekmektedir.

kaktus-radyasyondan-korur-mu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi