Kalça ve Bacak Sıkılaştıran Egzersiz Programı

Her gün düzenli olarak egzersiz yaparak vücudunuzu güçlendirip, istediğiniz fiziğe kavuşabilirsiniz hanımlar. Proporsiyonu yani vücut hatları doğru dağılmış bir görünüme sahip olmak hepimizin hayalidir. Vücut tipimizi genler belirlese de düzenli egzersiz yaparak hoşunuza gitmeyen yerlerinizi forma sokabilirsiniz.  Biz de sizlere bel incelten, kalça ve bacakları sıkılaştıran günlük egzersiz önerileriyle destek vermek istiyoruz.

blank

Pazartesi – 30 dakika eğimli yüzeyde yürüyüş ve koşu

Eğimli yüzeylerde koşmak ya da yürümek; bacaklarınızın arkasını ve kalçanızı güçlendirmek için oldukça faydalıdır. Kardiyovasküler bir egzersiz çeşidi olduğundan yağ yakmanızı da sağlayacaktır.

blank

Salı – Squat, lunge, mountain climber ve step-up egzersizleri

Olduğundan daha güçlü bacak kasları ve istediğiniz sıkı vücuda kavuşmanız için bu egzersizlerin her birini 15 kez 4 set halinde yapabilirsiniz. Alıştıkça elinize su şişeleri veya dambıl alarak hareketleri biraz daha zorlaştırabilirsiniz.

Çarşamba – Dinlenme ve esneme

Egzersiz kadar vücudu dinlendirmek de önemlidir. Dinlenme sürecinde vücudunuz kendini onarır, bu süreçte esneme hareketleri yaparak vücudunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

blank

Perşembe – Intevral antreman

Intevral antreman dizleri karına çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama ve ip atlamadan oluşan egzersizlerin tümüne verilen addır. Kısa sürede yağ yakmanıza destek olacak bu antremanı her hareketi 45 saniye olmak üzere 15 sn mola vererek yarım saat boyunca yapabilirsiniz.

blank

Cuma – Aktif dinlenme

Bu günü sabit egzersiz yaparak vücudunuzun yağ yakmasına destek verebilirsiniz. Sabit egzersizler arasında bisiklete binmek, yüzmek ya da yürümek gelmektedir. Yavaş tempoda 1 saat boyunca eğlenceli ve sağlıklı bir aktiviteyle bu günü kapatabilirsiniz.

Cumartesi – Yoğun antreman

Cumartesi gününüzü yoğun şekilde spor yaparak geçirmeye çalışın. Bacak ve karın kaslarınızı çalıştırmaya ağırlık verin. Limitlerinizi biraz zorlayacak egzersizler seçmeye çalışıp vücudunuzun kapasitesini zorlamadan deneyin.

Pazar – Dinlenme

Pazar günü tatilsiniz, dinlenerek geçirin.

Size verdiğimiz egzersiz programını dengeli bir beslenme düzeniyle birlikte uyguladığınız taksirde; olumlu sonuçlarını 6 hafta içinde almaya başlayacağınzı göreceksiniz hanımlar.

blank

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ