Karanfil bahçesi yüz lifi yapımı

Karanfil bahçesi yüz lifi yapımı yine farlı bir lif modeli ile karşınızdayız. Yüz lifi modeli hanımlarımızın en çok yüz bakımında güzellik için peeling yaparken kullana bileceği ebat olarak büyük olmayan lif modelimiz yüz lifi olmaya hazırdır.

Sizlerde kendiniz için veya kızlarınızın, gelininiz için veya en sevdiğiniz arkadaşınız için yapabilirsiniz. Yeni tasarımlar arıyorsanız karanfil bahçesi yüz lifi modelimiz sizin aradığınız model olabilir.

Banyo liflerinde sınır tanımayan hanımlarımız yeni tasarımlarıyla göz dolduruyorlar. Yapmak isteyen arkadaşlarımız video anlatımı izleyerek kolaylıkla bu güzel şık lif örneğimizi kolaylıkla yapabilirler. Farklı renklerde yapabilirsiniz. Beyaz renk ve fırfır detayları ile karanfil çiçeği esintisi ile görselliği tartışılmaz olan lifimizin yapımına hanımlarımızı bekliyoruz. Yeni tarz, tasarım lif çalışmaların da tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

Karanfil bahçesi yüz lifi yapımı

Karanfil bahçesi yüz lifi detayları

Kullanılan malzemeler

4 Renk lif ipi tercih edilmiştir.

1 Adet çiçek

7 Numara tığ seçimi

Makas

Yapılışı: Kese olarak çalışılmış olan ebat olarak büyük olmayan fırfırlarla görselliği şık bir yüz lifi yapımı, Önceden hazırlanmış olan çiçeğin arka kısmından yuvalar oluşturularak beyaz lif ipi ile bu yuvaların içine 3 lü fıstık yaparak 6 dilim halinde lifimizi zenini hazırlıyoruz.

Her dilim sonunda arttırma işlemi yaparak 6 fıstığa kadar örüyoruz. Yıldız örgü tekniği ile arka kısmında ise ortadan başlıyoruz. 6 Zincir çekerek bir halka oluşturuyoruz.

İçine 6 tekli fıstık yapıyoruz. Aralara 2 zincir çekerek fıstıkların arasına bir sonra ki sırada ön kısımda yapmış olduğumuz işlemi tekrarlıyoruz. Her dilim 6 fıstık olana kadar.

İki parçayı kenarlardan 6 zincir çekerek fıstıkların arasından boşluklardan birleştiriyoruz. Aynı zamanda fırfır uyarlaması yaparak bu kısımda çiçekli motifin üst kısımlarına da fırfır için 4 ve 5 ci sıralarda 6 zincir çekerek yuvalar oluşturuyoruz.

İsteğe bağlı kenardaki birleştirme işlemini yaptıktan sonra 13 fıstık yapıp üst üste aynı yere batarak asma yerini oluştura bilirsiniz.

Lif modelleri, lif örnekleri ve yapılışları hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz. Video mızın devamlılığı için çok önemlidir paylaşımlar.

Karanfil bahçesi yüz lifi yapımı video anlatımlı olarak buradan izleye bilirsiniz.

Suzanın elişi dünyası kanalına bu güzel lif çalışması için çok teşekkür ediyorum.

Banyo lif modelleri ve farklı modelimiz olan yuvarlak kolay lif yapımı için linkimize tıklamayı unutmayınız.

blank

Karanfil bahçesi yüz lifi yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ