Kararan Takılarınızı Parlatma Yöntemleri

Kararan Takılarınızı Parlatma Yöntemleri

   Kararan eski takılarınızı kuyumcuya götürüp parlatabilirsiniz. Ancak siz evde parlatmak istiyorsanız bunun için birçok doğal çözüm yolu bulunmuştur. Eskiyen ve parlaklığını kaybeden eski takılarınızı eskisi gibi parlak ve gösterişli hale getirebilmeniz için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

kararan-takilarinizi-parlatma-yontemleri-3

Evde doğal çözüm yollarından bazıları şu şekildedir. Pek duyulmamış yöntemlerden biri olan tuz ile parlatma yöntemi vardır. Bir kabın içini folyo ile kaplayınız. Daha sonra ise iki yemek kaşığı tuz ekleyip, su ile doldurunuz. Daha sonra takılarınızı içine koyup 5 dakika kaynatınız. Takılarınızın daha parlak olduğunu göreceksiniz. Hem pratik hem kolay olan bu yöntemi her bayan evinde rahatlıkla uygulayabilir.

kararan-takilarinizi-parlatma-yontemleri-2

Diğer bir pratik yöntem ise bir bardağın içi amonyak ile doldurulur daha sonra içerisine takılar konularak yarım saat beklenir. Daha sonra ise sıcak su ile yıkanarak, yumuşak bir havlu ile kurulayınız. İşlem bu kadar basit ve kolay, sonuç ise mükemmel olacaktır.

kararan-takilarinizi-parlatma-yontemleri-1

Diğer bir yöntem ise ruj ile parlatma yöntemidir. Bu yöntem her ne kadar diğer yöntemler kadar kolay olmasa da iyi sonuçlar alabileceğiniz bir yöntemdir. Bu yöntem için gerekli olan malzemeler ise tüylenmeyen bir bez, ruj ve takılarınız bunun için yeterli olacaktır. Maalesef kullandığımız takılar zamanla kararmakta ve parlaklığını yitirmektedir. Bunun için pratik yöntemlerden biri olan ruj ile parlatma yöntemini sizler için anlatacağız. Ruju yumuşak bir mendilin üzerine sürünüz. Daha sonra ise rujlu mendil ile takılarınızı özenle ovunuz. Daha sonra tüylenmeyen bir bez ile yeniden temizleyiniz ve yavaşça ovunuz. Lekelerin ve kararmaların kaybolduğunu veya azaldığını göreceksiniz.

kararan-takilarinizi-parlatma-yontemleri-5

Sizde yukarıdaki pratik çözüm yollarından herhangi birini deneyerek altın takılarınızı rahatlıkla parlatabilirsiniz.

kararan-takilarinizi-parlatma-yontemleri-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ