Kemik İliğinin Yararları

Kemik İliğinin Yararları

  Kemik iliğini yemeklerinizde kullanarak birçok faydasından yararlanabilirsiniz. Özellikle de gelişim çağında olan çocuklar için kemik suyu oldukça faydalıdır. Kullanımı ise oldukça pratiktir. Birçok yemekte ve çorbalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kemik iliğinin bilinen ve bilinmeyen birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir.

kemik-iliginin-yararlari-5

. Özellikle de ileri yaşlarda görülen diz kapağının altındaki sıvı kayıplarını önler. Bu sıvının yerine gelmesini sağlar. Kemik erimesine karşı sizi korur ve kemiklerinizi güçlendirir.

. Kadınlarda menopoz döneminde oluşan kemik erimesini önler, başlamış ise de ilerlemesini durdurur.

kemik-iliginin-yararlari-4

. Bebekler ve çocukların yemeklerine azar azar eklendiğinde kemik gelişimlerini olumlu yönde etkiler.

. Özellikle de kış hastalıklarına karşı bağışıklığınızı kuvvetlendirir. Vücut direncini artırır, hastalıklara karşı koruma sağlar.

kemik-iliginin-yararlari-3

. Kemik ameliyatı olmuş veya kırığı, çıkığı olan hastaların daha çabuk iyileşmesi ve toparlaması için kemik iliğinden yapılmış çorbalar ve yemekler tüketmeleri özellikle belirtilmektedir. Rahatsızlığın çabuk geçmesini ve iyileşme sürecini hızlandırır.

. Kemik iliğinin bilinmeyen bir faydası da saçlarınıza olan faydasıdır. Kemik iliğinde saçlarınızın derisine ve saçlarınıza masaj uygularsanız dökülmenin azaldığını göreceksiniz.

Bu ve bunun gibi birçok farklı faydaları bulunmaktadır. Ancak özellikle de çocuklarda ve bebeklerde kullanıma dikkat edilmelidir. Aşırı derecede tüketimi bazı olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bebeklerinizde kullanacağınız zaman mutlaka hekiminize danışarak kullanmanız tavsiye edilir.

kemik-iliginin-yararlari-2

Kemik iliğini birçok yemekte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kemik iliğinde yapılmış çorbalar özellikle kış aylarında size vitamin deposu olarak dönüş yapacaktır. Direncinizi yükselteceği için kış aylarında hastalıklardan korunmak için doğal bir çözüm önerisi olabilmektedir. Hastalık sırasında da rahatlıkla ve korkmadan kullanılabilir. Yetişkinler de kullanımına dikkat edilmelidir. Günde 1 defa tüketilmesi yeterli olacaktır.

kemik-iliginin-yararlari-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ